פרסום ראשון

בשל מצוקת כליאה: בצה"ל ביטלו מעצרים ביהודה ושומרון

בשל מצוקת כליאה: בצה"ל ביטלו מעצרים ביהודה ושומרון
גופי הביטחון מתעדפים מעצרים ומשחררים אסירים בעלי "מסוכנות נמוכה" כדי לפנות מקום בבתי הכלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חאסן ג'די, פלאש 90
צילום: חאסן ג'די, פלאש 90

צה"ל ושב"כ נאלצו לבטל השבוע כעשרים מעצרים מתוכננים, זאת בשל מצוקת מקומות כליאה. גורמי ביטחון מתריעים על הבעיה בבתי מעצר ובבתי כלא הגורמת לביטול מעצרים וסיכולים. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לאור המצוקה הגוברת במקומות כליאה, נאלצים גופי הביטחון לקיים הערכות מצב בנוגע למסוכנותם של אסירים ולשחרר בלית ברירה, עצורים מנהליים בסיום תוקף מעצרם. שחרור אותם עצורים נועד כדי לפנות מקום לעצורים ברמת איום גבוהה יותר ודרושים לחקירה, בתקופה מתוחה בה רמת האיום בשטח גבוהה.

בתחילת חודש אפריל הודיעו בשירות בתי הסוהר (שב"ס) ובמשרד לביטחון לאומי: "תקן הכליאה עומד על 14,500 כלואים, בעוד שמספר הכלואים בפועל עומד על למעלה מ-21,000. עקב התפוסה הגבוהה בכ-50% מתקן הכליאה ולצד עליה מתמדת של עשרות עצורים ביום, בעוד מספר ימים שירות בתי הסוהר לא יוכל לקלוט אסירים ביטחוניים נוספים".

במהלך דיון בישיבת הממשלה על הוספת מאות מקומות כליאה בשירות בתי הסוהר אמר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: מתחילת המלחמה שירות בתי הסוהר קלט 5,000 מחבלים, זה פי 2 ממספר האסירים הבטחוניים שהיו. שב״ס מאלתר פתרונות זמניים, אבל חסרים דברים בסיסיים כמו סוהרים עבור אלפי האסירים הללו. חייבים לתקצב עוד מקומות. האוצר אמר לנו שנותן כסף עבור זה למשרד הביטחון, ולמשרד הביטחון אמר שנותן לנו - בפועל הם פשוט לא נתנו לאף אחד.

הפופולריים