חשיפת כאן חדשות

פארסת פרויקטור הצפון: נתניהו מינה את מפקד חיל הים לשעבר לתפקיד

נתניהו מינה את מפקד חיל הים לשעבר לתפקיד פרויקטור בצפון
ראש הממשלה בחר באליעזר (צ'ייני) מרום לעמוד בראש המנהלה. בנוסף, האלוף במילואים יפתח רון טל ייכנס לתפקיד פרויקטור בדרום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליעזר מרום ויפתח רון-טל
אליעזר מרום ויפתח רון-טל צילום: משה שי, פלאש 90; יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (ראשון) על מינויים חדשים לפרויקטור בצפון ובדרום. נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "החלטתי למנות את האלוף במילואים יפתח רון-טל לתפקיד ראש מנהלת תקומה בדרום; ואת האלוף במילואים אליעזר מרום (צ'ייני) לראש מנהלת הצפון".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לאחר קבלת ההודעה על מינויו, התראיין רון-טל בתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בן עמי, בכאן רשת ב: "יש לעשות כל שניתן כדי לסייע להם לבנות את חייהם. אני אלמד את התפקיד ואעשה ככל יכולתי. זה נושא רגיש וטעון מכדי להגיד משהו בנושא על משהו שאני לא מכיר את הפרטים בו עדיין".

ב-20 ביוני נחשף בכאן חדשות כי התערבות של חברת הכנסת לשעבר אסנת מארק, המקורבת לשרה נתניהו וחברת הכנסת קטי שטרית - הביאה לסיכול מינוי סקלי לתפקיד פרויקטור בצפון, זאת לאחר שכבר התחיל בעבודתו. מארק ושטרית התנגדו נחרצות למינוי, ועל כן מארק שמצפה כבר תקופה ארוכה לתפקיד במשרד פעלה נגדו. אחת ה"האשמות" שעלו נגד סקלי היא כי תמך בעליזה בלוך לראשות עיריית בית שמש, בניגוד לדיל בליכוד עם המפלגות החרדיות.

התוכנית לשיקום הצפון אושרה בסוף חודש מאי בממשלה, לאחר שהוגשה לפני כשמונה חודשים, ויושקעו בה שישה מיליארד שקלים וחצי, ששלושה מיליארדים מתוכם יוקדשו לטווח המיידי. הצעת המחליטים מחולקת לשני חלקים, כאשר בחלקה הראשון פתרונות שיופנו לטובת תושבי הצפון המפונים, ובחלקה השני לטובת שיקום רב תחומי.

במסגרת ההחלטה יוקם מטה ייעודי במשרד ראש הממשלה שתפקידו לקדם את יישום ההחלטה ולגבש את המתווה. הוחלט גם כי תוקם ועדת שרים בראשות ראש הממשלה, אשר תקדם מדיניות כלל ממשלתית ומערכתית בנושא שיקום ופיתוח הצפון. עוד נקבע בהחלטה כי יינתן סיוע לצרכים השוטפים של הרשויות בסכום של מעל ל-200 מיליון ש"ח, בעקבות המלחמה.

בין מטרות התוכנית לטווח הקרוב: הגברת הוודאות לתושבי האזור, סיוע בשימרה על ביטחון היישובים המאויימים וחיזוק הביטחון התעסוקתי. המתווה לטווח הרחוק צפוי לעסוק בשלל נושאים, וטרם נקבע במדוייק באילו. בין הנושאים על הפרק: חיזוק ענף התיירות בצפון, הקמת אוניברסיטה בקריית שמונה וחיזוק עסקים ומפעלים.

הפופולריים