ראש מערך הסייבר: "איראן תוקפת גם את בעלות בריתה"

ראש מערך הסייבר: "איראן תוקפת גם את בעלות בריתה"
בדברים שנשא בכנס שבוע הסייבר קרא גבי פורטנוי להקמת חזית משותפת מול איראן: "מעשיה גורמים נזק עולמי לאזרחים חפים מפשע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
AP Photo/Damian Dovarganes
צילום: AP Photo/Damian Dovarganes

ראש מערך הסייבר הלאומי גבי פורטנוי אמר היום (שלישי) בכנס שבוע הסייבר כי "איראן תוקפת בסייבר גם את בעלות בריתה". לדבריו של פורטנוי, "מאז 7 באוקטובר הרחיבה איראן את מתקפותיה על ישראל ובכלל זה וחצתה קווים אדומים הומניטריים, אשר גורמים נזק עולמי לאזרחים חפים מפשע".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדברי פורטנוי בנאום הפתיחה בכנס השנתי באוניברסיטת תל אביב, בין המדינות שאיראן תוקפת נמנות: "סעודיה, עומאן, קנדה, ארצות הברית, איחוד האמירויות, הודו, בריטניה, גרמניה, אוסטרליה, אוסטריה".

"זיהינו שאיראן תוקפת את בעלות בריתה ומדינות נוספות למטרות גניבת מידע וגרימת נזק לשירותים דיגיטליים. המידע שנגנב ממערכות ממשלתיות משמש לאחר מכן לטרור סייבר איראני," אמר פורטנוי בכנס. "תוקפנות הסייבר האיראנית היא בעיה בין-לאומית, ולא רק ישראלית ולכן הפתרון צריך להיות בין-לאומי".

לדבריו, "התחלנו לראות שחקנים חדשים כמו קבוצת התקיפה 'Homeland Justice', שככל הנראה מופעלת על ידי משרד המודיעין האיראני ופעלה בעבר גם באלבניה. זיהינו גם את פעילות קבוצת 'Imperial Kitten', המופעלת על ידי משמרות המהפכה, הן בישראל והן בארצות הברית".

בנאומו קרא פורטנוי לחזית עולמית משותפת מול איראן."מאז 7 באוקטובר הרחיבה איראן את מתקפות הסייבר על ישראל ובכלל זה חציית קווים אדומים הומניטריים, כגון המתקפה שנבלמה על בית החולים זיו בצפת. מעשי איראן מהווים הפרה מוחלטת של חוקי הפרטיות והאמנות הבין-לאומיות, וגורמים נזק עולמי לאזרחים חפים מפשע".

הפופולריים