סגן הרמטכ"ל נפגש עם בכירים בצבא ארה"ב ודן עמם על האצת קצב אספקת החימושים

סגן הרמטכ"ל דן עם בכירי צבא ארה"ב בהאצת אספקת החימושים
האלוף אמיר ברעם שוחח עם בכירי הצבא האמריקני על תכניות המלחמה בדרום ובצפון וההיערכות אל מול איראן, וסיכם עמהם על מנגנונים משותפים להאצה ולבקרה של אספקת התחמושת לצה"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגן הרמטכ"ל בביקור במשחתת אמריקנית
סגן הרמטכ"ל בביקור במשחתת אמריקנית צילום: דובר צה"ל

דובר צה"ל פרסם היום (שישי) כי סגן הרמטכ"ל, אלוף אמיר ברעם, סיכם יחד עם בכירי צבא ארצות הברית על מנגנונים משותפים להאצה ולבקרה של אספקת חימושים לצה"ל. זאת במסגרת ביקור מקצועי באירוח עמיתיו מצבא ארה"ב ופגישה עם מפקדים בכירים בסנטקום (פיקוד המרכז), נורת'קום (פיקוד הצפון), חיל הים, המטו"ם ומשרד ההגנה.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במהלך ביקורו, סגן הרמטכ"ל קיים שיח אסטרטגי עם בכירי צבא ארצות הברית והפנטגון על תכניות המלחמה בדרום ובצפון, ההיערכות אל מול איראן וזרועותיה והאינטרסים המשותפים של צה"ל וצבא ארצות הברית במזרח התיכון.

במסגרת ביקורו, סגן הרמטכ"ל העניק את אות הרמטכ"ל לסגן מפקד פיקוד המרכז האמריקני לשעבר (כיום משמש מפקד פיקוד הצפון האמריקני) הגנרל גרגורי מ. גיאו, כהוקרה על תרומתו הרבה לביטחונה של מדינת ישראל במהלך מלחמת 'חרבות ברזל'.

עוד העניק סגן הרמטכ"ל, תעודת הוקרה מטעם צה״ל למשחתת האמריקנית "USS Carney", שסיימה הפלגה של שבעה חודשים במזרח התיכון במהלכה יירטה עשרות כטב"מים וטילים שנורו מאדמת איראן ושלוחותיה לכיוונה של מדינת ישראל ובכך תרמה רבות למאמץ ההגנה הכולל.

מפרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר ארצות הברית סיפקה לישראל סיוע ביטחוני בסך 6.5 מיליארד דולר, כך דווח בעיתון הוושינגטון פוסט. לפי אותו דיווח, קרוב למחצית מהסיוע עבר במהלך חודש מאי.

הפופולריים