לאחר מאבק: המשפט "השם יקום דמו" ייכתב על מצבת החלל ישראל יודקין

לאחר מאבק: המשפט "השם יקום דמו" ייכתב על מצבת החלל
המועצה הציבורית להנצחת החייל החליטה כי הביטוי איננו חריג - ועל כן ניתן יהיה להוסיף את הכיתוב למצבה צבאית. שר הביטחון גלנט אימץ את מסקנות הוועדה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל יודקין
ישראל יודקין צילום: דובר צה"ל

המועצה הציבורית להנצחת החייל החליטה היום (שלישי) לאפשר את בקשת משפחת החלל סרן ישראל יודקין מגדוד נצח יהודה, שנפל בעזה - לכתוב "השם יקום דמו" (הי"ד) על מצבתו הצבאית. שר הביטחון יואב גלנט, אימץ את המלצת המועצה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

בהודעת המועצה נכתב כי החליטה ברוב קולות כי הביטוי "השם יקום דמו" אינו ביטוי חריג, אלא היגד מקובל שהינו חלק מהאמונה היהודית. חברי המועצה שהשתתפו בדיון המליצו לפעול לשינוי התקנות, כך שניתן יהיה להוסיף את הכיתוב למצבות צבאיות של חללים שנפלו בקרב, למשפחות שיבקשו זאת.

המצבה של סרן ישראל יודקין - שנשארה ריקה

המועצה המליצה בהחלטתה להוסיף גם את האפשרות לכתוב 'זכרו לברכה' על גבי מצבות צבאיות, למשפחות שיבקשו זאת. המלצות המועצה הובאו בפני שר הביטחון, יואב גלנט, שאימץ אותן.

בהודעת שר הביטחון נכתב: "שר הביטחון הנחה את משרד הביטחון לפעול לתיקון התקנות להביאן לאישור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, כנדרש על פי החוק. גלנט הודה למערך הנפגעים בצה"ל, לאגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון ולחברי המועצה הציבורית להנצחת החייל על מלאכת הקודש אותה הם מבצעים במלחמה הקשה שנכפתה על מדינת ישראל. השר גלנט מביע את אמונו בשיקוליהם הערכיים ועבודתם המקצועית".

הפופולריים