הותר לפרסום

שלושה ישראלים חשודים ברצח מחבל אחרי 7 באוקטובר

שלושה ישראלים חשודים ברצח מחבל אחרי 7 באוקטובר
אחד מהם עצור עד תום ההליכים בגין עבירת אמצעי לחימה ושניים שוחררו היום על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בתנאים מגבילים, לאחר חקירתם שלשום • שלושת החשודים הינם אזרחים, לא מדובר בחיילי שירות סדיר או מילואים • עורך דינו של אחד מהם: הוא לחם במחבלים ומנע חטיפת גופות לשטח רצועת עזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אזור מסיבת הטבע ברעים לאחר הטבח של חמאס, אוקטובר 2023
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שלושה צעירים בשנות ה-20 לחייהם חשודים ברצח מחבל, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. אחד מהם עצור עד תום ההליכים בגין עבירת גניבת אמצעי לחימה ושניים שוחררו היום על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בתנאים מגבילים, לאחר חקירתם שלשום. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שלושת החשודים הינם אזרחים, לא מדובר בחיילי שירות סדיר או מילואים. לפי החשד, בימים שלאחר 7 באוקטובר, שניים מהם שהו בנגב ולקחו מחבל בשבי. הם חשודים שכפתו אותו והרגו אותו לאחר מכן. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על זהותם עד להודעה אחרת.

אחד המעורבים נקשר לפרשה לאחר שהמשטרה חקרה את הפרשה שבה נגד אחד מהם הוגש כתב אישום על התחזות וגניבת אמצעי לחימה בבסיסי צה"ל. החשוד יצא על דעת עצמו ב-7 באוקטובר לאזור הדרום, שם פגש אדם נוסף שנאשם בגניבת אמצעי הלחימה והסתובב עימו. בדומה לו, גם הראשון נחקר בזמנו בחשד להתחזות ולגניבת אמצעי לחימה, אולם לא הוגש נגדו כתב אישום עד כה והוא שימש עד תביעה נגד השני.

במהלך אותה חקירה עלה החשד כי האחרון, כמו גם חשוד נוסף - היה מעורב במותם של מחבלים. לטענת עורך הדין חיים שרהייבנד, המייצג אותו, מרשו לחם במחבלים, סיכן את עצמו ומנע חטיפת גופות לשטח רצועת עזה.

כאמור, בית המשפט המחוזי בתל אביב שחרר את שני החשודים בבקשת הערר שהגישה המשטרה. גם בדיון היום התנגדה המשטרה לפרסום הפרשה. הטוען המשטרתי טען כי אם שמם יפורסם, עשוי להיגרם להם נזק בכלא מצד אסירים אחרים.

פורום "אימהות לוחמים" הגיבו לפרסום מעצרם: "מישהו כאן התבלבל. לעצור אנשים שחיסלו מחבלים שרצחו ושרפו את האחים והאחיות שלנו? חשבנו שאחרי 7 באוקטובר הקונספציה כבר לא תהיה כאן, אנחנו שולחות את הילדים שלנו להילחם כדי שיחסלו כמה שיותר מחבלים, לא כדי שייעצרו כי חיסלו מחבלים. המדינה, הפרקליטות, הצבא כולם צריכים להתעורר".

הפופולריים