הותר לפרסום

קצין ההנדסה ג'לאא אברהים נהרג מפגיעת נ"ט ברפיח

קצין ההנדסה ג'לאא אברהים נהרג מפגיעת נ"ט ברפיח
אברהים נהרג מפגיעת נ"ט ברפיח. הוא אמר בריאיון לכאן חדשות בחודש מרץ האחרון: "יש למלחמה מחירים כבדים אבל החשיבות של מה שאנחנו עושים בפנים מנצחת הכל" • בכך מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה עלה ל-680
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רס"ן ג'לאא אברהים
רס"ן ג'לאא אברהים צילום: רס"ן ג'לאא אברהים

צה"ל התיר היום (ראשון) לפרסום כי ג'לאא אברהים, מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601 של חטיבה 401 של השריון, בן 25 מכפר סאג'ור, נפל הבוקר ברצועת עזה. אברהים נהרג מפגיעת נ"ט ברפיח. הלווייתו תתקיים מחר בצהריים.

ג'לאא אברהים

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

שלושה מאחיו של ג'לאא שירתו גם כן כקצינים בהנדסה קרבית. סבו נפל בפעילות צה"ל בשנת 1968 בטולכרם, ואביו שירת שנים במשטרת ישראל. 

ג'לאא אברהים התראיין לאילה חסון בכאן חדשות בחודש מרץ האחרון. צפו:

"אנחנו עושים דיי הרבה, ומה שאנחנו עושים הוא משמעותי", סיפר בריאיון והוסיף: "בסוף אנחנו רוצים להשמיד את חמאס, לא נכנסנו לעזה כדי ללמד אותו לקח. אנחנו צריכים לוודא שהוא לא קיים אחרי זה, ונשארים בפנים עד שנסיים את העבודה. אנחנו רחוקים מלסיים".

ג'לאא הוסיף ואמר: "יש למלחמה מחירים כבדים אבל החשיבות של מה שאנחנו עושים בפנים מנצחת הכל. קשה בפנים (עזה), אבל הרוח של הלוחמים יותר חזקה".

ראש העדה הדרוזית, השייח' מופק טריף, ספד: "סרן ג'לאא, ממיטב הבנים והמפקדים, מוביל בחיים ומוביל בקרב, עד נפילתו. העדה ממשיכה לשלם מחיר כבד מאוד במלחמה, הלב פשוט נקרע לגזרים. לבי עם משפחת אבראהים ברגעים הקשים. משפחה לתפארת, גאוות העדה והמדינה, כל בניה נושאים בנטל הכבד, והיום משלמת את המחיר היקר מכל". 

טריף הוסיף: "אנו מגלים שוב ושוב את השותפות בשדה הקרב והשוויון בנטל וגם באובדן. שותפות זו וגם השוויון חייבים להיות גם בחיי היום יום, אך לא כך פני הדברים. בני העדה צריכים להיות שווים ושותפים לא רק בקרב ובשכול, אלא גם בחיים. יהי זכרו של ג'לאא' ושל כלל החללים נצור בליבנו לעד".

ביום חמישי צה"ל הודיע על נפילתם של שלושה חללים: סמ"ר אייל מימרן, בן 20, מנס ציונה, לוחם בגדוד 101 בחטיבת הצנחנים, נפל בהיתקלות עם מחבלים בשכונת שג'אעיה בצפון רצועת עזה.

סר"ן במילואים איתי גלאה, בן 38 מרמת גן, סגן מפקד פלוגה ביחידה 8679 בעוצבת יפתח, נפל מפגיעת רקטת חיזבאללה ששוגרה משטח לבנון. גלאה הניח אחריו אשה בהיריון מתקדם ושני ילדים. 

סרן רואי מילר, בן 21 מהרצליה, מפקד מחלקה בגדוד רותם בחטיבת גבעתי, נפל בקרב בצפון הרצועה. הוא נהרג בהיתקלות עם מחבלים בשכונת שג'אעיה ונטמן בשעות הצהריים בבית העלמין הצבאי קריית שאול.

הפופולריים