פרסום ראשון

בישראל נערכים לוותר על השליטה בפילדלפי כדי להשיב חטופים

בישראל נערכים לוותר על השליטה בפילדלפי כדי להשיב חטופים
המשלחת בקהיר דנה עם המצרים ביצירת מכשול תת-קרקעי בגבול עם עזה - שלטענת ישראל ימנע הברחות נשק וחפירת מנהרות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ציר פילדלפי
ציר פילדלפי צילום: דובר צה"ל

ישראל מתכוונת להחזיר את השליטה האזרחית במעבר רפיח וציר פילדלפי חזרה למצרים אם תצא לפעול עסקה לשחרור חטופים. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. בשל כך, המשלחת הישראלית לקהיר בראשות ראש השב"כ רונן בר דנה עם המצרים והאמריקנים בהקמת מכשול תת-קרקעי מתקדם בגבול בין עזה למצרים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בישראל אומרים שהמכשול ימנע הברחות נשק וחפירת מנהרות. מנגד, גורמים במערכת הביטחון אמרו בדיונים עם הדרג המדיני כי אסור לוותר על נכסים אסטרטגים - בהם מעבר רפיח וציר פילדלפי.

בתוך כך, בישראל דנו אתמול בישיבה בראשות ראש הממשלה בעקרונות של ישראל להמשך המשא ומתן. גורם המעורה בפרטים אמר אחרי הישיבה כי המכשולים העיקריים בפני הסכם הם מנגנון המשא ומתן על סיום המלחמה, הוטו שישראל דורשת על זהות האסירים הפלסטינים שישוחררו ושיקום רצועה. חמאס דורש ששיקום הרצועה יחל כבר בתחילת השלב הראשון.

אתמול פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה המפרטת הדרישות והעקרונות שכבר הוסכמו על ידי ישראל: כל עסקה תאפשר לישראל לחזור ולהילחם, לא יתאפשרו הברחות נשק לחמאס, לא תתאפשר חזרת מחבלים לצפון הרצועה, וישראל תמקסם את מספר החטופים החיים שיוחזרו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "המתווה שהוסכם על ישראל וזכה לברכת הנשיא ביידן יאפשר לישראל להשיב חטופים מבלי לפגוע ביתר מטרות המלחמה".

הפופולריים