קרב גרסאות

חמושים פתחו בירי בבית החולים הירדני ברצועת עזה בניסיון "לגנוב" רכוש

חמושים פתחו בירי בביה"ח הירדני בעזה בניסיון לגנוב רכוש
מצד אחד, נטען שהחמושים ניסו לגנוב רכוש, ומהצד השני נטען שהם חיפשו יריב שאושפז בבית החולים. חמישה אנשי צוות נפגעו, שניים מהם פונו וקיבלו עזרה מצה"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 חבילות סיוע הומניטרי הוצנחו בצפון רצועת עזה בידי ירדן
צילום: ללא

תקרית חריגה התרחשה בבית החולים הירדני שבצפון רצועת עזה, כאשר חמושים מחמולת "דורמוש", נכנסו ככל הנראה למבנה והחלו לירות לעבר. (היום) שני דווח בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב, שהסיבה לתקרית הייתה ניסיון לבזוז את רכוש בית החולים. עם זאת, בגרסה אחרת נטען שהחמושים חיפשו פצוע מחמולה יריבה שאושפז.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

באירוע שהתרחש לפני שבוע נפצעו חמישה אנשי צוות ירדניים, שניים מהם פונו מהרצועה בחסות צה"ל, לטובת טיפול רפואי. למרות שלירדנים יש שני בתי חולים שדה בעזה, אחד בצפון הרצועה והשני בדרום, התקרית עברה מתחת לרדאר.

לפיכך, אחד מבתי החולים שלהם הפך לשדה קרב של חמולות, או מושא לבזיזת רכוש מצידן, דבר שעלול להעיד הניסיונות הישראלים לשווק את הירדנים כאלטרנטיבה שלטונית ולו זמנית לשלטון חמאס.

עם זאת, חמאס לא בוחל בשום אמצעי כדי לחסל ראשי חמולות שחשודים בשיתוך פעולה עם ישראל, גם בהקשר של חלוקת סיוע הומניטרי וניהול אזרחי של הרצועה. בכך, התקרית בבית החולים הזכירה שהחמולות בעזה הן לא פתרון ל"יום שאחרי" המלחמה.

הפופולריים