זקן מועצת גדולי התורה על גלנט: "טיפש אחד, אסור לשתף פעולה"

זקן מועצת גדולי התורה על גלנט: טיפש, לא לשתף איתו פעולה
"אפילו יום אחד בצבא זה שמד" אמר הרב מאיר צבי ברגמן, חתנו של הרב שך, שכבר קרא להתנגד לפסיקת בג"ץ שיש לגייס בני ישיבות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זקן חברי מועת גדולי התורה,  הרב מאיר צבי ברגמן
זקן חברי מועת גדולי התורה, הרב מאיר צבי ברגמן צילום: 27א'

זקן חברי מועצת גדולי התורה הרב מאיר צבי ברגמן, חתנו של הרב שך, אמר אמש (רביעי) בכינוס ראשי ישיבות במעונו על שר הביטחון יואב גלנט: "בא טיפש אחד ושולח צווים - אסור לשתף פעולה". עוד אמר הרב ברגמן, "אפילו יום אחד שבחור ישיבה יהיה בצבא זה שמד".

דברי הרב ברגמן בכינוס ראשי הישיבות

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הרב ברגמן קרא במכתב לפני כשבועיים להתנגד לפסיקת בג"ץ בעניין הגיוס. "הדברים ברורים ופשוטים שאנחנו מחויבים אך ורק לחוקי התורה", הסביר הרב במכתב.

לדברי הרב ברגמן: "כל חוק המנוגד לחוקי התורה הוא בטל ומבוטל כעפרא דארעא. וכבר הורה זקן מו"ר חמי רבינו הגדול מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שגזירת גיוס בני הישיבות הוא גזירת שמד נגד התורה הקדושה, וצריך לעמוד כנגדה כצור חלמיש במסירות נפש בכל נפשך ובכל מאודך".

מנהיג הציבור החרדי-ליטאי הרב דוב לנדו הורה לבני הישיבות שלא להתייצב בלשכות הגיוס, "גם לא לזימון ראשון". במכתב שפורסם הבוקר בעיתון "יתד נאמן" כתב הרב לנדו: "אין ביכולתנו לסמוך על סיכומים והבנות עם ראשי הצבא, כיוון שידיהם כבולות בשלשלאות של ברזל בידי השופטים, וכל היענות לגזרות הערכאות מהווה כניעה למלחמתם בה' ובתורתו". 

"במשך שנות השלטון כאן בארץ הייתה הבנה עם רשויות הצבא כי בני הישיבות והכוללים לא יגויסו, ועל כן בהוראות גדולי הדור על מנת להתנהל כציבור הגון וממושמע שיתפו (בני הישיבות) פעולה עם רשויות הצבא כדי להסדיר חוקית את הדיחוי, שכלל התייצבות בלשכות הצבא לשם קבלת מעמד בן ישיבה", כתב הרב לנדו. "כעת המצב הוא שהערכאות הכריזו מלחמה נגד עולם התורה, והם אלה שפתחו חזית ובאו לשנות מההסדר שהיה קיים כל השני והורו לצבא להתחיל בהליך גיוס בפועל של בני ישיבות". 

הפופולריים