לכל העדכונים

כוח מג"ב במחסום עופר שליד רמאללה עצר אמבולנס שניסה להבריח 8 פלסטינים לשטח ישראל. הנהג סיפר לשוטרים שהוא מפנה פצוע מתאונה קשה. לאחר שפתח את הדלת - הלוחמים גילו את השב"חים.

מהמשטרה נמסר: "הלילה במסגרת פעילות משותפת של לוחמי מג״ב עוטף ירושלים יחד עם לוחמי המעברים של צה״ל הבחינו הכוחות בעת פעילות במעבר ׳עופר׳ על ציר 443 באמבולנס פרטי מקורו בצפון שמגיע לשטח המעבר במטרה להיכנס לשטחי המדינה עת שנהג האמבולנס ועוזרו לבושים כאנשי רפואה.

"צוות הלוחמים שפעל אותה העת במעבר, חשד כי גרסתם של נהג האמבולנס ועוזרו איננה אמת בדבר שהינם בדרך לאירוע מציל חיים וזאת לאחר שבדקו במערכות הבטחוניות כי לא מתרחש באותה העת אירוע מסוג זה. הודות לנחישותם ומקצועיות של הכוחות, תפסו הלוחמים 8 שוהים בלתי חוקיים שהוסתרו בתוך ניידת האמבולנס.

"נהג האמבולנס, אזרח מדינת ישראל המתגורר בירושלים ו-8 השוהים הבלתי חוקיים, תושבי שטחי השומרון, נעצרו והועברו להמשך חקירה באגף החקירות והמודיעין של מג״ב עוטף ירושלים".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר תקף: "האויב שלנו שובר שיא של שפל ולא בוחל בשום אמצעי בשביל לחדור לשטחי ישראל. גם באמצעות אמבולנס. מברך על ערנות הכוחות בשטח ועל סיכול ההברחה. שב"חים מהווים פלטפורמה לפח"ע - נלחם בכל דרך למנוע את כניסתם".

שר הבריאות אוריאל בוסו מסר: "אני רואה בחומרה רבה את האירוע בו השתמשו באמבולנס פרטי להברחת שוהים בלתי חוקיים. רכב הצלה צריך לשמש אך רק למטרה אחת - הצלת חיים. כל שימוש אחר מהווה פגיעה בבריאות הציבור. דרשתי לשלול את רישיון האמבולנס של הנהג ושל חברת האמבולנסים, כמו כן אני קורא לרשויות האכיפה למצות את הדין עם כלל המעורבים על מנת שמקרים חמורים כאלו לא יישנו".