לכל העדכונים

גופותיהם של החטופים שני לוק, רון בנימין, יצחק גלרנטר ועמית בוסקילה שהוחזרו בסוף השבוע לישראל מעזה חולצו במבצע של לוחמי גדוד 202 של הצנחנים לאחר מידע מודיעיני שהתקבל משב"כ ואמ"ן ממתחם תת קרקעי בג'באליה.

דובר צה"ל מסר כי כוחות אוגדה 98 נלחמים באופן עצים בג'באליה, יחד עם צוותי הקרב של חטיבות 7, 460 וצנחנים שמשתתפים בהתקפה האוגדתית. לדברי הצבא, עד כה חוסלו יותר מ-200 מחבלים והושמדו תשתיות טרור ותוואים תת קרקעיים מהקרקע ומהאוויר. 

עוד נמסר מצה"ל כי במרכז הרצועה, כוחות אוגדה 99 מבצעים פשיטות ממוקדות על תשתיות האויב. במקביל, פועלים בקרב הגנה במרחב מסדרון מרכז הרצועה, זאת לאחר שהשלימו בשבוע שעבר מבצע אוגדתי במרחב זייתון בו חיסלו מחבלים בהיתקלויות פנים אל פנים. 

ברפיח מעמיקים כוחות אוגדה 162 את הלחימה במרחב מעל ומתחת לקרקע. הלוחמים של חטיבות גבעתי, 401, קומנדו וחטיבה 12 פושטים על תשתיות טרור, מאתרים אמצעי לחימה רבים ביניהם משגרים ומטענים, ומחסלים מחבלים במרחב. לפי נתוני צה"ל, עד כה חיסלו הכוחות שם  מעל ל-130 מחבלים. בצבא מעריכים כי כ-950 אלף תושבי עזה כבר התפנו מרפיח למואסי, למחסות באזור הים ולמחנות המרכז.