שר הכלכלה ברקת הודיע - נילחם בחברה למשקאות

שר הכלכלה ברקת הודיע - נילחם בחברה למשקאות

לטענתו אין הצדקה להעלאת מחירים, בעיקר לאור הוזלה בעלויות. השר הוסיף: "החברה המרכזית למשקאות חושבת שהציבור הישראלי הוא פרה חולבת. נכריז מלחמה נגד מי שהכריז מלחמה על הציבור הישראלי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קוקה קולה
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שר הכלכלה ניר ברקת הודיע היום (שלישי) כי לא יקבל עליית מחירים לא מוצדקת לקראת פסח וילחם בעליית המחירים של החברה המרכזית למשקאות, בעיקר לאור ירידת תשומות המזון ומחירי השינוע הימי. השר הוסיף - "החברה המרכזית למשקאות החליטה להעלות מחירים ערב החג ללא הצדקה, מתוך חשיבה שהציבור הישראלי הוא פרה חולבת. מי שהכריז מלחמה על הציבור הישראלי ילמד שאנו נכריז מלחמה עליו".

מחירי מוצרי קוקה קולה בישראל גבוהים בעשרות אחוזים לעומת מוצרים זהים באירופה. בדיון מיוחד בלשכת השר הוא הנחה את אנשיו לקדם ייבוא מסיבי של מוצרי קוקה קולה מאירופה, ללא צורך בתווית ישראלית כפי שמחייבת התקינה היום. 

תלונות על התנהלות בעייתית של החברה המרכזית למשקאות בנוגע לפגיעה בייבוא מקביל ובתחום המשקאות הקלים והאלכוהוליים הועברו למשרד הכלכלה מהרשות לתחרות. בקרוב יעבור בכנסת חוק שיטיל קנסות של עד 100 מיליון שקלים על מי שיגע ביבוא מקביל, ואם יתגלה שהדבר קרה, במשרד הכלכלה יפעלו כדי להטיל את מלו הקנס על המפירים.

הפופולריים