האקזיט שלא יקרה: "כנפיים" לא תקנה את הסוכנות שבבעלות בנה של בעלת השליטה

"כנפיים" לא תקנה את הסוכנות של בן בעלת השליטה

בוטלה האסיפה שנועדה לאשר את רכישת סוכנות "מויה תיירות". זאת אחרי ששאול אמסטרדמסקי רכש מניה כדי לגלות מה בדיוק מסתתר מאחורי הרכישה המתוכננת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שדה תעופה בן גוריון
צילום: צילום: פלאש 90

האקזיט שלא יקרה: חברת "כנפיים" הודיעה היום (שלישי) על ביטול אסיפת בעלי המניות שנועדה לאשר את הרכישה של סוכנות נסיעות קטנה בשם "מויה תיירות". הסוכנות שייכת ליריב מוזס-בורוביץ', שהוא בנה של בעלת השליטה העיקרית בחברת "כנפיים", תמי מוזס-בורוביץ'. לפני חודש וחצי חברת "כנפיים" הודיעה כי היא מכנסת בעלי מניות בשביל לאשר את הרכישה הזו, שהייתה מיטיבה ישירות עם בנה של בעלת השליטה. בשל דרישה של תאגיד השידור, לובי 99 וכמה גופי פנסיה להעביר את המסמכים על פיהם התקבלה ההחלטה, בחברת "כנפיים" החליטו לבטל את העסקה.

"כנפיים", שהיא חברה ציבורית שנסחרת בבורסה, החליטה להשקיע כ-10 מיליון שקלים כדי לרכוש את "מויה תיירות". היא קיבלה לשם כך את כל האישורים הנדרשים בתוך החברה, כולל הדירקטורים הבלתי-תלויים וועדת הביקורת. אסיפת בעלי מניות המיעוט, שהם כל מחזיקי המניות מלבד תמי מוזס-בורוביץ' ובני משפחתה, הייתה המשוכה האחרונה.

שאול אמסטרדמסקי רכש באופן אישי מניה בחברת "כנפיים" כדי לשמוע איך מנהלי החברה מסבירים את עסקת בעלי העניין הזו. כדי לקבל אינפורמציה ולדעת אם לאשר את העסקה אמסטרדמסקי, כבעל מניה, יצר קשר עם החברה וביקש פרטים, כמו כתובות אתר האינטרנט של "מויה תיירות". הוא יצר קשר גם עם הדירקטורים שאישרו את העסקה, דליה איציק, מנכ"ל קק"ל אמנון בן עמי ויריב לרנר, אך לא קיבל תשובות.

יחד עם לובי 99, אמסטרדמסקי פנה רשמית לחברה בדרישה לקבל את המסמכים והמידע. גם גופי פנסיה עשו זאת. מה שהביא את החברה לדווח ב-2 בנובמבר לבורסה שהיא דוחה למועד לא ידוע את אסיפת בעלי המניות שזימנה שלושה שבועות קודם לכן. היום, כאמור, היא כבר בוטלה.

עד לאחרונה "כנפיים" הייתה החברה שהחזיקה באל על, אך בעקבות הקורונה אל על נקלעה למשבר ומוזס בורוביץ' איבדה את השליטה באל על. מה שהביא את "כנפיים" לחפש החזקות נוספות חדשות, בתחום התיירות והתעופה.

ב-7 באוקטובר "כנפיים" הודיעה לבורסה שהיא עומדת להשקיע 300 אלף דולר ברכישה של 70% מהמניות של "מויה", סוכנות נסיעות שמפעילה כמה סוכנים. "כנפיים" הסבירה כי הסוכנות פעילה בתחומים של טראבלטק וטכנולוגיה. היא גם תכננה לתת לה הלוואה של 9 מיליון שקלים לפיתוח עצמי בעתיד. מדובר בחברה צעירה שנרשמה רק לפני שנה, והתחילה את פעילותה באפריל.

הפופולריים