משרד האוצר הפיץ לעיון הציבור את טיוטת חוק ההסדרים

משרד האוצר פרסם את טיוטת חוק ההסדרים
על אף שהיה ספק אם יכללו בה, הרפורמה להעלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-65 בתוך 11 שנים והרפורמה להנהגת אגרות גודש בגוש דן מופיעות בטיוטה. נשארו בחוץ: הרפורמה לייקור הארנונה לתושבים ולהוזלת הארנונה העסקית, וכן הרפורמה בכשרות. הממשלה אמורה להתכנס ב-1 באוגוסט לדיון בתקציב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משרד האוצר, ארכיון
צילום: צילום: כאן חדשות

משרד האוצר הפיץ הלילה (שישי) לעיון הציבור את טיוטת חוק ההסדרים, שאמור להיות מובא במסגרת התקציב לשנים 2021 ו-2022. הממשלה אמורה להתכנס ב-1 באוגוסט לדיון בתקציב.

על אף שהיה ספק אם יכללו בה, הרפורמה להעלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-65 בתוך 11 שנים, והרפורמה להנהגת אגרות גודש בגוש דן מופיעות בטיוטה. עוד בטיוטה נמצאת הרפורמה בייבוא שאמורה להתאים את התקינה הישראלית לתקינה בין-לאומית ולפתוח את השוק לתחרות בשלל מוצרים. מלבדה מופיעה גם הרפורמה בחקלאות להסרת מכסים ופתיחת השוק לייבוא פירות, ירקות וביצים.

מנגד, הרפורמה לייקור הארנונה לתושבים ולהוזלת הארנונה העסקית, כחלק מהניסיון לעודד בנייה למגורים נותרה מחוץ לטיוטה שהופצה. מלבדה, גם הרפורמה בכשרות אינה מופיעה בטיוטה. השבוע דווח בכאן חדשות שבמשרד המשפטים מתחו ביקורת על העיתוי המאוחר שבו הוצגה להם הרפורמה, רק במהלך הדיון שבו היועמ"ש צריך היה להכריע מה יכול להיכלל בטיוטת חוק ההסדרים.

הפופולריים