כמה מרוויח שופט עליון? פורסם דוח שכר השופטים

כמה מרוויח שופט עליון? פורסם דוח שכר השופטים
המדינה משלמת מדי חודש כ-47 מיליון שקלים שכר לשופטים. שופט עליון ירוויח בממוצע 85 אלף שקל ברוטו, כולל הטבות והפרשות. במחוזי - 68 אלף ובשלום 53 אלף. ומיהם שיאני השכר ברשות השופטת?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסתר חיות וחנן מלצר שופטי בית המשפט העליון
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

כמה מרוויחים השופטים: שכר הברוטו של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הוא 104,256 שקלים. כך עולה מדוח שכר השופטים לשנת 2019 שהגיע היום (רביעי) לידי כאן חדשות ופורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מדובר בשכר ברוטו למס, הכולל הטבות כגון רכב, הוצאות ביגוד או טלפון והפרשות לחסכונות. בסך הכול השכר המשולם מדי חודש לשופטי ישראל מגיע ל-47 מיליון שקלים. 

מנהל בתי המשפט השופט יגאל מרזל ונשיאת בית הדין הארצי לעבודה ורדה וירט ליבנה משתכרים בכ-98 אלף שקלים לחודש ובמקום הרביעי ברשימת המשתכרים נמצא המשנה לנשיאת בית המשפט העליון השופט חנן מלצר עם 89,999 שקל לחודש. גם סכומים אלה הם שכר ברוטו למס. 

השכר ברוטו למס הממוצע לשאר שופטי העליון הוא 85,334 שקלים, ושכרה של השופטת דפנה בלטמן המנהלת את המכון להכשרת שופטים הוא כ-76 אלף שקלים. ממוצע השכר ברוטו למס של השופטים המחוזיים הוא כ-68 אלף שקלים בחודש, והבכירים שבהם משתכרים בממוצע כ-78 אלף שקלים. שכרם החודשי ברוטו למס של שופטי בתי משפט השלום בארץ הוא 53,360 שקלים. ושכר הבכירים שבהם הוא כ-66 אלף שקלים.

הפופולריים