נתניהו וכ"ץ מקדמים תוכנית כלכלית חדשה: מענקים מוגדלים למקבלי מס הכנסה שלילי

תוכנית מענקים חדשה למקבלי מס הכנסה שלילי
מלשכת נתניהו נמסר כי המהלך נועד לעודד ולתגמל יציאה לעבודה, וכי יש עוד תוכניות בדרך • בדיונים הכלכליים שקדמו לתוכנית השתתפו נגיד בנק ישראל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ובכירים נוספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כ"ץ, בנימין נתניהו, ארכיון
צילום: צילום מסך, ארכיון

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ, מקדמים תוכנית כלכלית נוספת, שתכלול, בין השאר, מענקים מוגדלים למקבלי הטבת מס הכנסה שלילי. התוכנית היא פרי של סדרת דיונים כלכליים שהתקיימו בשבוע האחרון בהשתתפות ראש הממשלה, שר האוצר, נגיד בנק ישראל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ובכירים נוספים. מלשכת נתניהו נמסר כי המהלך נועד לעודד ולתגמל יציאה לעבודה, וכי יש עוד תוכניות בדרך.

ביום ראשון האחרון הזהיר שירות התעסוקה כי מודל החל"ת שהפעילה הממשלה עם פרוץ משבר קורונה יביא לכך שבסוף שנת 2020 יהיו בישראל חצי מיליון מובטלים. בדוח שפרסם השירות נאמר כי מדיניות הממשלה שבמסגרתה יינתנו דמי אבטלה ומענקים לעצמאים עד אמצע השנה הבאה מעודדת את הישראלים לא לשוב לשוק העבודה. בשירות הזהירו מפני מצב של "דור אבוד".

 מנכ"ל שירות התעסוקה רמי גראור אמר עם פרסום הדוח: "על מנת לסייע באופן אפקטיבי למאות אלפי דורשי העבודה בישראל יש צורך להפעיל תוכנית אסטרטגית מקיפה. לאור המדיניות הקיימת, שמתמקדת בפיצוי על פני תמרוץ לתעסוקה, חיוני להקטין את ההשפעות השליליות שעלולות להיווצר ברמת הפרט".

"שירות התעסוקה ממליץ למצוא את האיזון בין שני מסלולים משלימים: מצד אחד חיזוק רמת המיומנות של דורשי העבודה ומצד שני תמרוץ אפקטיבי לשילובם בשוק העבודה", המשיך גראור. "כמו כן, אין מנוס מהגדלת הביקוש באופן ישיר על ידי הממשלה, בין היתר בפרויקטים ממשלתיים לאומיים שישפיעו גם על הפריון בעבודה".

הפופולריים