גורמים באוצר: במשרד רה"מ מנסים להתחמק מדיון בגירעון התקציבי

גורמים באוצר: משרד רה"מ מתחמק מנושא הגירעון
על אף שנתניהו אמר כי יתקיים דיון בנושא – הממשלה לא תדון בתחזית הגירעון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שטרות כסף
צילום: צילום: פלאש 90

גורמים במשרד האוצר טוענים כי במשרד ראש הממשלה מנסים להתחמק מדיון בנושא הבור בתקציב המדינה - כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת. לפי אותם גורמים, על אף שראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי יתקיים דיון בנושא, הממשלה לא תדון בתחזית הגירעון.


ביום ראשון הציגו במשרד האוצר לממשלה את תחזית הגירעון לשנים הבאות - תחזית חמורה שכוללת לראשונה מזה 10 שנים גירעון שחוצה את רף ה-4% ב-2021. ראש הממשלה בנימין נתניהו מסרב לקבל את התחזית הזאת, מטעמים שאינם ברורים, וטוען שהמצב יהיה טוב יותר ושהעניין ייקבע לדיון המשך - אמירה שגם מופיעה בהחלטת הממשלה ביום ראשון.

אלא שדיון המשך שכזה לא נקבע ליום ראשון הקרוב או לכל מועד אחר - וגורמים שעוסקים בנושא אומרים שבסביבתו של ראש הממשלה הבהירו לדרג המקצועי כבר עם סיום ישיבת הממשלה שהנתונים האלה לא יעלו לדיון נוסף - בוודאי לא בזמן הקרוב. מדובר בנתונים לא מחמיאים, בלשון המעטה, והתזמון של ההצגה שלהם לפני בחירות לא מתאים לנתניהו. מדובר בתחזית שמוצגת לממשלה מדי חצי שנה מכוח חוק ושהממשלה גם נוהגת להצביע על הנתונים ולאשר שהוצגו לה.

ממשרד רה״מ נמסר בתגובה: "הגירעון צפוי להיות נמוך משמעותית מזה שהציג משרד האוצר בממשלה, ללא העלאת מיסים, תוך נקיטת צעדים מאזנים במדיניות כלכלית אחראית. עניין הנומרטור עולה על פי הנוהל לדיון בממשלה בשני מקרים בלבד: לפני אישור תקציב ובאמצע חציון תקציב. אין מדובר באחד מן המקרים הללו, ועל כן דיון המשך ייקבע בהתאם לנהלים ועל פי השיקולים המקצועיים. מתקיימת העמקה בנושא ע״י הגורמים המקצועיים בממשלה על מנת לקיים דיון המשך מעמיק בעניין".

הפופולריים