כהן: נסייע לתושבי יו"ש שנפגעו כלכלית מסימון המוצרים באירופה

כהן: נסייע למי שייפגע מסימון המוצרים באירופה

שר הכלכלה במכתב לראש מועצת יש"ע בעקבות החלטת אירופה לסמן מוצרים שמגיעים מהתנחלויות: "נפעל יחד עם משרדי הממשלה הרלוונטיים לתיקון הפסיקה המעוותת לאור זכותנו הטבעית וההיסטורית על ארץ ישראל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלי כהן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הכלכלה אלי כהן שלח אמש (שלישי) מכתב ליו"ר מועצת היישובים היהודים ביהודה ושומרון, דוד אלחייני, בו הוא כותב כי משרדו ייתן סיוע כלכלי לכל תושב שייפגע מסימון המוצרים באירופה. זאת בעקבות פסיקת בית הדין של האיחוד האירופי כי כל המוצרים המיוצאים לאיחוד האירופי המיוצרים ביהודה, שומרון, בקעת הירדן, מזרח ירושלים ורמת הגולן חייבים לשאת סימון ברור כי מקורם באזורים אלו.

במכתבו כותב שר הכלכלה: "אני רואה את פסיקת בית הדין פסולה מבחינה היסטורית וכן מבחינה מוסרית וערכית. הריני להבהיר שנפעל יחד עם משרדי הממשלה הרלוונטיים לתיקון הפסיקה המעוותת לאור זכותנו הטבעית וההיסטורית על ארץ ישראל בכלל, ויהודה ושומרון בפרט, וככל שהיא תיאכף על ידי הגורמים האירופיים – אפעל לקדם סיוע ושיפוי ככל שיידרש".

יו''ר מועצת יש"ע אלחייני אמר בתגובה: "אנחנו לא נכנע לאיומים האירופיים. אני מודה לשר אלי כהן על הירתמותו למען ההתיישבות בשיפוי בעלי עסקים וחקלאים תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן במקרה של נזק. אנו נמשיך לגדל, לייצר ולשווק בכל רחבי העולם".

הפופולריים