סקר כאן חדשות: מה דעתכם על קרן הארנונה?

סקר כאן חדשות: מה דעתכם על קרן הארנונה?

הארנונה ואתם: מה אתם מקבלים, האם הסכום מופקע ומה עמדת מצביעי הליכוד על קרן הארנונה?
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שטרות כסף
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בסקר כאן חדשות שערך מכון קנטאר בראשות דודי חסיד ופורסם הערב (שישי) בחדשות שישי בכאן 11, השיבו 60% מהנשאלים כי הם אינם מרוצים מהתמורה שהם מקבלים על תשלום הארנונה. 31% השיבו שהם מרוצים. בנוגע לבחירות ברשויות המקומיות, כ-23% מהנשאלים אמרו שיצביעו לראש הרשות המכהן לעומת 20% שאמרו שיצביעו לאחד המתמודדים מולו. 

 

בקרב היישובים שאמורים לקבל כסף מקרן הארנונה, שנחשבים לכאורה "חלשים" יותר, השיבו 21% מהנשאלים כי יצביעו לאחד המתמודדים מול ראש הרשות המכהן, ואילו 17% לראש הרשות המכהן. בקרב היישובים "החזקים" יותר, שישלמו לקרן הארנונה, השיבו 30% מהנשאלים כי יצביעו לראש הרשות המכהן ואילו 20% יצביעו לאחד המתמודדים מולו.

בשלב הבא, עלתה השאלה "האם שמעת על קרן הארנונה?" 73% מהנשאלים השיבו בחיוב ואילו 27% בשלילה. כמעט מחצית מהנשאלים, 48%, אמרו שהם מתנגדים לקרן לעומת 22% שתומכים בה. בפילוח על פי עמדה פוליטית, 40% ממצביעי הליכוד מתנגדים לקרן הארנונה ואילו 33% תומכים. בקרב מצביעי האופוזיציה, 70% מתנגדים לקרן הארנונה ואילו 10% תומכים. 

בקרב היישובים שאמורים לקבל כסף מקרן הארנונה, 44% השיבו כי הם מתנגדים לקרן הארנונה ואילו 24% מהם תומכים. בקרב היישובים "החזקים" יותר, השיבו 54% כי הם מתנגדים ואילו 19% השיבו כי הם תומכים בקרן.

בשלב הבא, נשאלו הנסקרים מה לדעתם יקרה ביישובים שישלמו כסף לקרן? 38% מהנשאלים שמתגוררים ביישוב שישלם כסף לקרן השיבו כי יגבו מהתושבים יותר כסף, 27% השיבו שיצמצמו שירותים לתושב ואילו 18% אמרו כי דבר לא ישתנה.

בקרב תושבי יישובים שיקבלו כסף מהקרן, 41% השיבו כי דבר לא ישתנה, 28% השיבו כי יגדילו את השירותים לתושב ואילו 10% השיבו כי יפחיתו את הארנונה או ירחיבו את הפטור.

לסיכום, יש חלוקה ברורה בין ישובים שיקבלו לבין אלה שיתנו. אבל בסופו של דבר, התנגדות גורפת בציבור לקרן הארנונה.

הסקר נערך על ידי מכון קנטאר בראשות דודי חסיד וכלל 551 נשאלים.

הפופולריים