המדריך לגמילה ממותגים: האם שאול יצליח לחסוך כסף?

המדריך לגמילה ממותגים: האם שאול יצליח לחסוך כסף?

שאול אמסטרדמסקי בדק האם זה אפשרי לחיות בארץ בלי לקנות מהתאגידים והיבואנים הגדולים • צפו בפרקי סדרת הכתבות ששודרה השבוע בחדשות הערב בכאן 11
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סדרה שאול - המדריך לגמילה ממותגים 10.07.23
צילום: .

יוקר המחיה נמצא איתנו כבר הרבה זמן, ואין הרבה סימנים לכך שהוא עומד להיעלם בקרוב, אבל לכל אחד מאיתנו, האזרחים הקטנים, יש כלי שיכול להשיב מלחמה - חרם על המותגים הגדולים. שאול אמסטרדמסקי הלך להתנסות ולחיות בישראל במשך שבועיים מבלי לקנות אף מותג של אף תאגיד גדול. האם זה אפשרי בכלל לחיות בארץ בלי לקנות מהתאגידים והיבואנים הגדולים? שאול תיעד, בין היתר, את החיים בבית שלו, את "טיהור" הבית ממותגים, וקניות של מוצרים זולים תחליפיים שאינם מותגים. צפו בפרקי סדרת הכתבות ששודרה השבוע בחדשות הערב בכאן 11.

פרק 1: כללי המשחק

איך אפשר לחיות בישראל מבלי לצרוך מותגים, ואיך החיים האלה יראו - האם משהו ישתנה?

פרק 2: השיטה של התאגידים להרוויח בגדול ולשלוט בשוק

למה יש סופרים שלמים שאין בהם אף מוצר חליפי? כולנו באופן אוטומטי הולכים ישר למדף המוכר ולמוצר המוכר. אבל אולי הבעיה לא רק אצלנו, כי אם אין על המדף את המוצר החליפי - איך תהיה לנו בחירה?

פרק 3: האם הניסוי הצליח?

ישראלים סומכים ואוהבים את המותגים המוכרים להם על מדף הסופר, וחלקנו נשבעים שאנחנו יכולים להבדיל בין קוטג' תנובה לזה של טרה ובין במבה אסם לבמבה בולי. אבל האם זה עומד במבחן הטעימה העיוורת? ארבע משפחות הצטרפו אלינו ובדקנו האם הם יבדילו בין חלב וקוטג' תנובה וטרה, בין ביסלי ובמבה למתחרות הקטנות ובין קטשופ היינץ, אסם ומתחרה קטן. לתשובות שלהם יש משמעות לא קטנה לכיס שלכם.

הפופולריים