שמולי: "הפחד מנתניהו משתק את גנץ וכחול לבן"

שמולי: "הפחד מנתניהו משתק את גנץ וכחול לבן"
חבר הכנסת האשים את כחול לבן שקיבלה "החלטה פחדנית" לנסות למוטט את מפלגת העבודה. ליברמן טען כי "צריך לבחור בין קיצוצים בתקציבי הישיבות או בתקציבי חינוך ורווחה". הורוביץ על חוק המצלמות: "נועד כדי ליצור כאוס וכדי לערער על לגיטימיות הבחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איציק שמולי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה האשים היום (שבת) את מפלגת כחול לבן בכך שקיבלה "החלטה פחדנית לנסות ולחסל את מפלגת העבודה". בשבתרבות בבת ים אמר ח"כ שמולי כי ״הפחד מנתניהו משתק את גנץ ובכירי כחול לבן. זו חבורה טובה אבל שלומיאלית, שכמו הפלוגה בגבעת חלפון מסתערת לכיוון הלא נכון. במקום להוביל את המחנה שלנו כולו במאבק מול הימין ונתניהו - הם מפנים את האש פנימה ורוצים לפגוע בשותפים הטבעיים שלהם לשינוי פני המדינה. אם רוצים שם עוד מנדטים, שגנץ יתעורר מהתרדמת ולפיד יוותר על הרוטציה המטופשת שמונעת מבוחרי ימין לתמוך בהם״.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן חזר והדגיש בשבתרבות בכפר סבא כי מפלגתו לא תשב עם סמוטריץ' ועם החרדים בממשלה. "זה לא יקרה, אין פה שום ספקולציות", אמר ליברמן. "יהיו קיצוצים אחרי הבחירות. אנחנו צריכים לבחור - קיצוצים בתקציבי הישיבות או בתקציבי חינוך ורווחה. על זה אני נלחם. אני לא נגד חרדים, יש לי נכדים דתיים, אבל פתיחה של סגירה בשבת, סיפור גשר יהודית, בדיקות די.אן.אי - אי אפשר להמשיך עם הפגיעה והסחטנות הזאת".

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

ניצן הורוביץ, ראש רשימת המחנה הדמוקרטי, התייחס בשבתרבות בקריית אונו לחוק המצלמות, וטען כי הוא "נועד כדי ליצור כאוס וכדי לערער על לגיטימיות הבחירות, אם נתניהו יפסיד. כל ההסתה של נתניהו, פעם נגד הערבים ופעם נגד ערוץ 12, נועדה כדי להגביר את אחוזי ההצבעה במעוזים שלו, גם הפעם הוא מנסה לעשות את זה".

עוד טען הורוביץ כי "אין תסריט של הקמת ממשלה עם הליכוד בלי נתניהו, כי הוא מנהיג הליכוד. לכן הצבעה לכחול לבן, היא הצבעה שמעבירה קולות ימינה". הוא הוסיף ואמר כי "הסיפור בבחירות האלה יהיה שיעורי ההצבעה. אם החילונים והערבים ייצאו להצביע כמו המתנחלים והחרדים, יש כאן סיכוי לשינוי, אם לא - לא יהיה גוש חוסם לנתניהו אני חושש מאדישות של הציבור החילוני".

אלוף (מיל') יאיר גולן המועמד לרשימת המחנה הדמוקרטי, התייחס בשבתרבות במודיעין להסלמה בדרום, וטען כי ״מאז שנתניהו בכסא ראש הממשלה, אין מדיניות ביטחונית. במקום שמדינת ישראל תייצב את המצב הביטחוני ותנקוט ביוזמה מדינית דיפלומטית - אנחנו תגובתיים בלבד״.

הפופולריים