סמוטריץ': "נחזור להתנהל כמו בימי דוד המלך, על פי משפט התורה"

סמוטריץ': "נחזור להתנהל כמו בימי דוד המלך"
מספר 2 באיחוד מפלגות הימין הסביר כיצד הוא רואה את תפקידו האפשרי כשר המשפטים • גורמים במרצ: הכאוס בעבודה לא מאפשר מהלך של חיבור | כל העדכונים מהמערכת הפוליטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מספר 2 באיחוד מפלגות הימין בצלאל סמוטריץ' אמר הבוקר (שני) בריאיון לכאן רשת ב כי אם יקבל את תיק המשפטים בקדנציה הבאה יפעל להכניס אלמנטים מתוך המשפט העברי לתוך המערכת: "מדינת ישראל תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך, על פי משפט התורה".

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב:

"שום דבר לא קורה ברגע ושום דבר לא עושים בכפייה", אמר סמוטריץ'. "אני חושב שאפשר וצריך לתת מקום של כבוד בשיטת המשפט של מדינת ישראל. הכול קורה בדיאלוג, הכול קורה בדרך דמוקרטית. חוקי התורה עדיפים בהרבה על מדינת ההלכה שיצר כאן אהרון ברק".

"למה מדינת הלכה שמי שקובע בה את ההלכות זה אהרון ברק ועוד קבוצה קטנטנה של שופטים שלא נבחרו זה בסדר", המשיך סמוטריץ'. "בוודאי שרצונותיי בטווח הארוך זה שמדינת ישראל תתנהל על פי התורה, כך צריך להיות, זאת מדינה יהודית. אתה שואל אותי כמה זמן זה ייקח? זה יקרה רק כשעם ישראל ירצה את זה, זה לא יקרה כשאני ארצה את זה".

"מדינת ישראל, מדינתו של העם היהודי, תחזור להתנהל כפי שהתנהלה בימי דוד המלך ושלמה המלך על פי משפט התורה", הוסיף סמוטריץ'. "כמובן בהתאמה לימים האלה ולאתגרים האלה ולכלכלה הזאת ולאיך שחיה חברה בשנת 2019".

"משפט התורה הוא צודק ונכון ומוסרי והומאני וכללי", הדגיש. "יכול להיות שגם שיטת המשפט הנוכחית יש בה היבטים טובים, חלק גדול אגב מהשיטה הזו יכולה להישאר גם במסגרת משפטי התורה".

סמוטריץ' הכחיש בריאיון כי היה לו חלק כלשהו בפיטוריהם של השרים איילת שקד ונפתלי בנט: "לא חשבנו שזה מהלך שנכון שאנחנו נהיה מעורבים בו בשום צורה". את הדברים אמר על רקע הפרסומים שלפיהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מסמוטריץ' ומהרב רפי פרץ שידרשו את פיטוריהם של השניים, הם הם סירבו לבקשה.

"לו היינו רוצים אז היינו מבקשים את הפיטורים האלה כבר במערכת הבחירות הקודמת שבה הם התמודדו נגדנו", הבהיר סמוטריץ'. "זאת החלטה של רה"מ ואנחנו לא מתערבים בה. זה נכון שאחרי שרה"מ קיבל את ההחלטה אנחנו חשבנו שהתיקים האלה צריכים להישאר בציונות הדתית".

בתוך כך, אחד מבכירי הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן, קרא בריאיון לכאן רשת ב לאיחוד בשורות הימין. "כל מפלגות הימין צריכות ללכת יחד כדי לעמוד על משמר ארץ ישראל", אמר. "הארץ הזאת היא ארצנו - היא לא כיבוש. אי אפשר לסמוך על הליכוד שיעשה את העבודה לבד".

הפופולריים