גנץ התקשר לנתניהו: "מברך אותך על ההישג"

גנץ התקשר לנתניהו: "מברך אותך על ההישג"
יו"ר כחול לבן התקשר לראש הממשלה ובירך אותו על הניצחון בבחירות. ראש הממשלה: "נחזיר את ישראל לרגיעה, כל אחד בתפקידו". ביום שני נשיא המדינה צפוי להתחיל בשיחות עם הסיעות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וגנץ תמונה טובה
צילום: צילום: פלאש 90

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, התקשר היום (שישי) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובירך אותו על ניצחונו בבחירות: ״אני מתקשר לברך אותך על ההישג ואני מאחל לך, למשפחתך ולכל עם ישראל חג שמח". ראש הממשלה הודה לו והשיב: "נחזיר את ישראל לרגיעה, כל אחד בתפקידו". 

בתום ספירת המעטפות הכפולות בבחירות 2019, הליכוד וכחול לבן סיימו עם פער של מנדט אחד לטובת הליכוד (36 לעומת 35). הימין החדש נשארו מחוץ לכנסת ה־21. העבודה סיימה את המרוץ עם 6 מנדטים בלבד, ומרצ עם 4. המפלגות החרדיות נותרו עם 8 מנדטים לש"ס ו־7 ליהדות התורה. תוצאות נוספות: חד"ש־תע"ל עם 6 מנדטים, בל"ד־רע"ם עם 4, ישראל ביתנו ואיחוד מפלגות הימין קיבלו 5 מנדטים כל אחת, כולנו קיבלה 4, ואילו גשר וזהות לא עברו את אחוז החסימה.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הודיע היום כי יחל בשבוע הבא את סבב ההתייעצויות עם כל הסיעות שנבחרו לכנסת במטרה לקבוע את זהותו של ראש הממשלה הבא. ביום שני ייפגש ריבלין עם נציגי הליכוד, כחול לבן, ש"ס, יהדות התורה, חד"ש־תע"ל והעבודה. וביום שלישי ייפגש עם נציגי ישראל ביתנו, איחוד מפלגות הימין, מרצ, כולנו ורע"מ־בל"ד.

לאחר קבלת תוצאות הבחירות הרשמיות ביום רביעי, ישקול הנשיא אם יש צורך בהשלמת ההתייעצויות בטרם יטיל על אחד מחברי הכנסת את מלאכת הרכבת הממשלה. כדי להגביר את השקיפות, החליט הנשיא לאפשר בפעם הראשונה שידור חי של המפגשים עם נציגי הסיעות במטרה לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל. 

הפופולריים