גבאי: אקיים התייעצויות על הקדמת הפריימריז בעבודה

גבאי: אקיים התייעצויות על הקדמת הפריימריז
גבאי הבהיר כי יישאר חבר כנסת. גבאי: "אשרת את הציבור מהאופוזיציה". מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני נפגש עם גבאי וקרא לו להתפטר מיד מתפקידו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי בערב בחירות 2019
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, שוקל לפרוש מתפקידו נוכח תוצאות הבחירות. כך אומרים היום (חמישי) גורמים במפלגה. לדבריהם, הודעת הפרישה תבוא ככל הנראה בתחילת השבוע הבא. על פי אותם גורמים, ייתכן שהבחירות הפנימיות בעבודה יוקדמו, ועד למועד קיומן ימונה יו"ר זמני.

גבאי מסר בתגובה: "אני מכיר ויודע מהו כובד המשקל והאחריות שמונחים על כתפיו של יו"ר מפלגת העבודה. אמשיך לפעול למען תנועת העבודה והציבור בישראל וב־30 באפריל אשבע אמונים כחבר בכנסת ישראל ואשרת את הציבור מהאופוזיציה. בימים הקרובים אקיים התייעצויות עם חברי הכנסת של מפלגת העבודה לגבי הקדמת מועד הפריימריז לתפקיד יו"ר המפלגה ואפשרויות נוספות שעומדות על הפרק".


בעקבות כך, מזכ"ל המפלגה, ערן חרמוני, נפגש היום עם גבאי וקרא לו להתפטר מיד מתפקידו. חרמוני כתב לאחר הפגישה בפייסבוק: "הבהרתי לגבאי כי לאור תוצאת הבחירות ההרסנית, עליו לקחת אחריות ולהתפטר לאלתר מתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, כפי שהיה עליו לעשות עוד בערב ההפסד. כמזכ"ל המפלגה, עליי וגם על אחרים שהמפלגה הזו חשובה להם, מוטלת החובה להגיד את הדברים בצורה ברורה: כל יו"ר אחר שהיה מביא תוצאה מעין זו היה מתפטר.

עם זאת הוסיף חרמוני: "ההתפטרות של גבאי כשלעצמה רחוקה מלהביא את הישועה, אך בלעדיה לא נוכל להתחיל במלאכת השיקום והבניה, שצפויה להיות סזיפית וארוכת טווח".

אמש דווח בכאן חדשות כי אחת האופציות שנשקלות היא החלפתו של גבאי בעמיר פרץ ומינויו של האחרון ליו"ר זמני.

הפופולריים