ועדת הבחירות: חלק מהמעטפות הכפולות לא נקלטו – בשל תקלה

ועדת הבחירות מודה: יש תקלה במערכת
הוועדה הודיעה כי בשל התקלה הוצגו נתונים לא נכונים בנוגע לחלק מהקלפיות באתר הוועדה. התוצאות הרשמיות טרם פורסמו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועדת הבחירות
צילום: צילום: פלאש 90

חלק מהתוצאות של המעטפות הכפולות לא נקלטו במערכת, כך עולה מהודעה רשמית שפרסמה היום (חמישי) וועדת הבחירות. מהודעת ועדת הבחירות עולה כי בשל כך הוצגו באתר הרשמי של הוועדה תוצאות לא נכונות בחלק מהקלפיות.

במקביל, כמה מחברי מליאת ועדת הבחירות המרכזית מתחו ביקורת על כך שלא נתנו להם להיות נוכחים בהליך הבדיקות וההצלבות וההתאמות שנעשה בוועדה. אחד מהם הוא אף חבר בנשיאות הוועדה שהביע פליאה על כך שחברי מליאה, שהם נציגי ציבור, לא יכולים להיות שותפים לתהליך ולהשקיף על הבדיקות.

מוקדם יותר היום קראה מפלגת הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד, המתנדנדת על סף אחוז החסימה, לערוך ספירה חוזרת של קולות כיוון ש"גונבים קולות של מצביעי ימין". ח"כ בצלאל סמוטריץ' מאיחוד מפלגות הימין הצטרף לדרישה זו. ספירת המעטפות הכפולות התחילה אמש (רביעי) והתוצאות הרשמיות טרם פורסמו.

בהודעה של ועדת הבחירות נאמר: "התגלתה תקלה טכנית במודולה קטנה חיצונית שגרמה  לתקלות משניות בעניין המעטפות הכפולות -  כך שחלק מהתוצאות של המעטפות הכפולות לא נקלטו, וזה גרם לבעיית הסינכרון בין מערכת הליבה המרכזית לבין המערכת שתפקידה להציג את הנתונים לציבור באתר וכך נוצר פער בין המצביעים לפתקים".


הפופולריים