יצחק הרצוג: יכול להיות שהעבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי

הרצוג: ייתכן שהעבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי
יו"ר המפלגה לשעבר דיבר על המפלה בבחירות: "נעשו הרבה טעויות לאורך הזמן. אולי כחול לבן היא המפא"י החדשה" • זנדברג: "צריך לעשות מהלך פוליטי, כולל איחודים בשמאל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק הרצוג
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בזמן שגוברות הקריאות בתוך מפלגת העבודה להתפטרות של היו"ר, אבי גבאי, בעקבות הכישלון בבחירות – קודמו בתפקיד, יצחק הרצוג, אמר היום (חמישי) כי ייתכן שהמפלגה סיימה את תפקידה ההיסטורי. הרצוג נשאל בנושא בתוכנית של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, והתייחס גם למקומה של כחול לבן בגוש השמאל-מרכז.

"אני אומר משהו כואב. יכול להיות שמפא"י החדשה זו כחול לבן. זה יכול להיות", ניתח הרצוג. "או שלחילופין, העבודה תקום כעוף החול ותתארגן ותיבנה מחדש". לדבריו, "העבודה עשתה רצף טעויות על ציר הזמן שהרבה מאוד מהחברים והמנהיגים שלה לא שמו לב אליהן, או שלא רצו לראות אותן".

האזינו לריאיון המלא עם יצחק הרצוג בכאן רשת ב

גם יו"ר מרצ, תמר זנדברג, דיברה בתוכנית על האכזבה של מפלגתה ושל הגוש כולו מתוצאות הבחירות. "היה קמפיין שתייה מאוד משמעותי של מצביעים שלנו. אנשי שמאל שעמדה בפניהם התלבטות בין האידיאולוגיה לבין מה שקורה עם המפלגה הגדולה. זו תופעה שמשפיעה על שני הגושים, דרמה שהייתה ברורה לנו גם במהלך הקמפיין", הודתה זנדברג.

זנדברג הביעה תמיכה באיחוד אפשרי בתוך מחנה השמאל, בין השאר בין מרצ לעבודה: "השמאל אכן צריך לעשות מהלכים פוליטיים כדי לבטא תמיכה הרבה יותר רחבה בערכים שלנו. זה כולל איחודים, הרחבה של השורות בשמאל – כמו שמגיע לנו ולמדינת ישראל".

לצד זאת, זנדברג ציינה גם אירוע חיובי כתוצאה ממערכת הבחירות: "יש משהו שכן העלה את ההצבעה למרצ ושגוש המרכז-שמאל לא בנה עליו עד עכשיו, וזה הציבור הערבי. פתחנו בקמפיין הזה דלת לשותפות יהודית-ערבית משמעותית, והתמיכה הפוליטית הייתה בהתאם".

האזינו לריאיון המלא עם תמר זנדברג בכאן רשת ב

כבל תקף את גבאי: "בעולם העסקים המונית כבר הייתה מחכה בחוץ"

מוקדם יותר, ח"כ איתן כבל מהעבודה קרא שוב להתפטרות של היו"ר, אבי גבאי, בעקבות הכישלון בבחירות. בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר כבל: "עצוב שאנחנו צריכים לבקש ממנו במחילה לקום ולהתפטר. בעולם העסקים, אם הוא היה מביא חברה למצב כזה הארגז היה מחכה בחוץ והמונית הייתה על חשבונו. השחזת סכינים? ממש לא, זה מביך להגיד את זה. יש כללים".

כבל הוסיף: "התרעתי כבר לפני חודשים שעם גבאי נגרד את אחוז החסימה, כי הוא מונע כל אפשרות לחיבורים. הוא היה צריך להקשיב לעצתי כבר אז ולהתפטר או לזוז למקום השני. שגבאי לא יחפש אשם בשום מקום, שיקום ויביט על עצמו במראה. הוא האשם ולא צריך להשחיז שום סכין, הוא פשוט צריך להשאיר את המפתחות וללכת ולהיעלם לשקיעה בכבוד".

האזינו לריאיון המלא עם איתן כבל בכאן רשת ב

הפופולריים