התוצאות הסופיות: הליכוד עם 36 מנדטים, כחול לבן - 35

התוצאות: הליכוד עם 36 מנדטים, כחול לבן עם 35
אחרי ספירת 100% מהקולות - הימין החדש נשאר מחוץ לכנסת. מהמפלגה נמסר: "התוצאות שפורסמו אינן סופיות, אנחנו ממשיכים להילחם". יהדות התורה ירדה ל-7 מנדטים בלבד, וראשיה הודיעו על הגשת ערעור. העבודה עם 6 מנדטים, מרצ עם 4
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בליל הבחירות
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתום ספירת המעטפות הכפולות בבחירות 2019, פורסמו הלילה (שישי) התוצאות הסופיות. הליכוד וכחול לבן סיימו עם פער של מנדט אחד לטובת הליכוד (36 לעומת 35). הימין החדש נשארו מחוץ לכנסת ה-21

העבודה סיימה את המרוץ עם 6 מנדטים בלבד, ומרצ עם 4. המפלגות החרדיות נותרו עם 8 מנדטים לש"ס ו-7 ליהדות התורה. תוצאות נוספות: חד"ש-תע"ל עם 6 מנדטים, בל"ד-רע"ם עם 4, ישראל ביתנו ואיחוד מפלגות הימין קיבלו 5 מנדטים כל אחת, כולנו קיבלה 4, ואילו גשר וזהות לא עברו את אחוז החסימה. 

ממפלגת הימין החדש נמסר כי "התוצאות שפורסמו אינן סופיות, מדובר בפרסום תוצאות ביניים שעוד כפופות לשינויים והתאמות. אנחנו לא מוותרים וממשיכים להילחם". לאורך היום הוקם במטה הימין החדש חמ"ל, שלטענתם ריכז כ-1,000 כשלים וליקויים בהליכי ההצבעה. עוד נמסר מהמפלגה כי "מיד בתחילת השבוע נקבל לידינו את הפרוטוקולים, ומאות המתנדבים שלנו ישוו אותם לתוצאות הממוחשבות. כמו כן, נטפל בכל אי הסדירויות הקיצוניות שהתגלו בספירת המעטפות הכפולות. נקבל את הכרעת הבוחר, אך לא נוותר עד שנדע מה היא באמת".

ראשי יהדות התורה, סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, הודיעו על הגשת ערעור נגד פרסום התוצאות הסופיות, עד לבירור התלונות שהוגשו לוועדת הבחירות. זאת לאור טענת חברי ועדת הבחירות של המפלגה, על מספר קלפיות באזורים חרדים מובהקים, שבהן כביכול הוקלדו בטעות נתוני ההצבעה של מפלגות אחרות על חשבונה של יהדות התורה. במפלגה הבהירו "במידה שהבקשה לא תתקבל- יהדות התורה תנקוט בכל הצעדים המשפטיים האפשריים על מנת לתקן את הדרוש תיקון".

בכנסת החלה שלשום הספירה של המצביעים במעטפות הכפולות. מדובר בכ-6% מכלל המצביעים. גוש הימין גדול באופן משמעותי ולכן נתניהו הוא המנצח של הבחירות וירכיב את הממשלה הבאה.

שלשום פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 הדרישות של המפלגות השונות מנתניהו כדי להצטרף לקואליציה. יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, שהחליט לנסוע לחו"ל, דורש חמישה דברים: התחייבות שלא לחוקק חוקים שיפרו את האיזון בין דתיים לחילונים, עונש מוות למחבלים שיחוקק בתוך כמה חודשים, את תיק הביטחון עם סמכויות מלאות - כולל הכרעת חמאס, חוק הגיוס המקורי כפי שגובש על ידי משרד הביטחון בעת כהונתו של ליברמן כשר ביטחון ופנסיית מינימום לקשישים.

ההתחזקות של יו"ר ש"ס אריה דרעי תגרום לו לנהל מאבק מול יו"ר כולנו משה כחלון ומול ליברמן. דרעי רוצה לקבל את תיק הקליטה מליברמן ורוצה להחזיר את סמכויות הבנייה של משרד הבינוי והשיכון מכחלון. בחדשות הערב פורסם כי ליברמן הוא הכי פחות מחויב לקואליציה וצפוי לעשות בעיות בבניית הקואליציה. 

הפופולריים