נסראללה: יכולנו להשפיע על הבחירות בישראל

נסראללה: יכולנו להשפיע על הבחירות בישראל
לדברי מזכ"ל חיזבאללה, ארגונו עומד בפני אתגר חדש לאור שיתוף הפעולה חסר התקדים בין טראמפ לנתניהו; על הכרזת ארה"ב על משמרות המהפכה כארגון טרור אמר: נגיב אם יינקטו עוד צעדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חסן נסראללה
צילום: צילום: אי-פי

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס היום (רביעי) לתוצאות הבחירות בישראל בנאום ששודר על מסכי ענק באירוע של הארגון לרגל "יום הפצוע". במהלך הנאום אמר נסראללה כי אין לארגונו עניין בבחירות בישראל שהסתיימו כנראה בהרכבת ממשלה ימנית בראשות נתניהו. אך הוסיף כי לחיזבאללה הייתה אפשרות להיות גורם משפיע בבחירות האלה, כלשונו.

ארכיון: נסראללה נואם

נסראללה אמר כי לנוכח התוצאות, לבנון עומדת בפני אתגר חדש שקשור לגבול הימי והיבשתי עם ישראל על רקע שיתוף הפעולה החסר תקדים בין טראמפ לנתניהו שנכנס לשלב חדש. בהקשר הנ"ל נסראללה התייחס לאפשרות שהממשל האמריקני יכיר בריבות ישראל בחוות שבעא, הנמצאת בין הכפר מג'דל שמס על מורדות החרמון לכפר הלבנוני שבעא, ואמר: "הדאגה לחבי חוות שבעא נכונה. אבל אין לכך קשר להחלטה של טראמפ או למה שהישראלים רוצים. אלא לרצון הלאומי של הלבנונים, שאם יאמר שהשטח הזה שלנו וחלק מהריבונות שלנו, אז הוא יחזור אלינו".

נסראללה תקף בחריפות את ההכרזה של ממשל טראמפ על משמרות המהפכה באיראן כארגון טרור בתחילת השבוע, ואמר כי מדובר בעדות חיה לשיא החוצפה והטיפשות של הממשל האמריקני. לדבריו, מדובר בתגובה טבעית של ארצות הברית על כישלונה באזור שמעידה על החוזק של משמרות המהפכה ולא על חולשתם. הוא איים על ממשל טראמפ כי אם ינקוט צעדים נוספים, מדיניות הגינויים וההבלגה עשויה להשתנות ואם יהיו צעדים אמריקניים שיצריכו תגובה, אז תהיה תגובה בהתאם. לדבריו, יש בידי ציר ההתנגדות קלפים חזקים.

מזכ"ל הארגון אף ציין בנאומו כי הכרזת טראמפ מהווה תקדים שכן משמרות המהפכה הם מוסד צבאי רשמי במדינה שהעולם החופשי מכיר בה.

בנאומו הוא גם ביקש לעודד את אנשי חיזבאללה בציינו: "אנחנו מגנים את ההחלטה הזאת ועומדים לצד האחים שלנו והאהובים שלנו", ואף הודה למשמרות המהפכה על התפקיד שהם ממלאים בהגנה על האזור ועל המקומות הקדושים.

 

הפופולריים