טראמפ התקשר לנתניהו ובירך אותו על ניצחונו בבחירות

טראמפ התקשר לברך את נתניהו על ניצחונו בבחירות
נתניהו הודה לנשיא ארה"ב על "התמיכה האדירה בישראל" והזכיר את ההכרה בירושלים וברמת הגולן. רה"מ ציין את "העמדה האיתנה" של ממשל טראמפ מול איראן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ ובנימין נתניהו
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התקשר היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לברך אותו על ניצחונו בבחירות. נתניהו הודה לו על "התמיכה האדירה בישראל" והזכיר את ההכרה בירושלים וברמת הגולן.

עוד ציין ראש הממשלה את "העמדה האיתנה" של ממשל טראמפ מול המשטר של איראן, הכוללת את ההחלטה של הבית הלבן שלשום להכיר במשמרות המהפכה – ארגון טרור.

שני המנהיגים חזרו והביעו הערכה על הידידות העמוקה ביניהם ובין המדינות. השניים סיכמו להמשיך לעבוד יחד בשנים הקרובות באופן הדוק למען ישראל וארצות הברית.

מוקדם יותר התייחס טראמפ לתוצאות הבחירות ואמר שמדובר ב"סימן טוב לשלום". הנשיא האמריקני אמר: "שמעתי שנתניהו ניצח. הוא בעל ברית נפלא. הוא חבר. אני חושב שיש סיכוי יותר טוב לשלום עכשיו שנתניהו ניצח". 

בתוך כך, יועצו לביטחון לאומי של טראמפ אמר כי תכנית השלום של האמריקנים תפורסם בקרוב. בשבוע שעבר פרסם העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" פרטים על עסקת המאה שמגבש הממשל האמריקני ולפי הדיווחים תוכננה להתפרסם לאחר הבחירות. 

מלך ירדן שעודכן בפרטים בביקורו האחרון בוושינגטון, אמר כי מדובר בתוכנית מסוכנת ולא פשוטה לביצוע, ובפרט החלק הנוגע לחילופי אדמות. בנוסף, ירדן התבקשה לאזרח כמיליון פליטים פלסטינים בכמה פעימות - שלא ברור מהיכן יגיעו - זאת תמורת 45 מיליארד דולר שיושקעו בפרויקטים במדינה.


הפופולריים