פגישות ראשי הסיעות עם הנשיא יועברו בשידור חי

פגישות ראשי הסיעות עם הנשיא יועברו בשידור חי
ריבלין ויו"ר ועדת הבחירות החליטו לראשונה על המהלך כדי לקדם את השקיפות. סבב ההתייעצויות יחל בשבוע הבא, ובסופן תוטל הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת. בביקור בספירת הקולות אמר הנשיא: "אתם המימוש המסור של הדמוקרטיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראובן ריבלין בוועדת הבחירות
צילום:

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הודיע היום (רביעי) שמפגשיו עם ראשי הסיעות יועברו בפעם הראשונה בשידור חי. ריבלין הגיע לכנסת להתרשם מהליך ספירת הקולות. הוא פגש את יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, והשניים סיכמו על המהלך, כדי לקדם את השקיפות של סבב ההתייעצויות בו ימליצו ראשי המפלגות על המועמד שלהם לתפקיד ראש הממשלה.

הנשיא הודה לחברי ועדת הבחירות ואמר כי "אתם המימוש המקצועי והמסור ביותר לפעילותה של הדמוקרטיה הישראלית. בזכות כל אחד ואחת מכם אנו סמוכים ובטוחים כי רצון העם מקבל את הביטוי המדויק ביותר, וכי זכויותיו של העם לבחירות הוגנות ולמידע מאומת ומדויק נשמרות. תודה לכם על עבודתכם הנפלאה, אני מקווה כי בקרוב תוכלו לשוב לחיי שגרה מבורכת עד הפעם הבאה".

על פי הנוהג, יחל הנשיא בשבוע הבא בסבב פגישות עם כלל הסיעות שנבחרו לכנסת הקרובה וישמע את המלצתן. בתום ההתייעצויות יטיל ריבלין על אחד מחברי הכנסת את מלאכת הרכבת הממשלה. מרגע זה, יעמדו לרשותו 28 ימים להקמת ממשלה חדשה. בסמכותו של הנשיא להעניק ארכה של 14 ימים נוספים.

הפופולריים