"טוענים לניצחון": כך סיקרו את הבחירות לכנסת ה-21 בתקשורת העולמית

כך סיקרו את הבחירות בתקשורת העולמית
בספרד הקדישו ב"אל פאיס" את העמוד הראשי, רשת טלוויזיה צרפתית שלחה כתבת וגם באיטליה הכותרות עוסקות בבחירות בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריא נובוסטי
צילום: צילום מסך

הבחירות לכנסת ה-21 מעסיקות את העולם כולו והסיקורים נרחבים. באיטליה למשל מופיעות כותרות בעיתונים המציגות שוויון בין גנץ לנתניהו: "שניהם טוענים לניצחון". הכותרות בעולם ממשיכות להתעדכן - "לפי הספירה כרגע בישראל נראה שדרכו של נתניהו לכהונה נוספת בראשות הממשלה סלולה".

במשרד החוץ האמריקני אמרו לכאן חדשות על הבחירות: "אנחנו מבינים שתוצאות רשמיות טרם פורסמו - אך ללא קשר לתוצאות, אנו בטוחים כי תהיה לנו שותפות קרובה מאוד עם הממשלה הבאה של ישראל, כפי שהיה מאז הקמתה בשנת 1948"

עוד הוסיפו כי השותפות ההדוקה של ארה"ב עם ישראל מבוססת לא רק על אינטרסים משותפים, אלא על היסטוריה משותפת וערכים משותפים. כפי שאמר שר החוץ פומפאו, "אנו בטוחים שכאשר הבחירות בישראל יסתיימו, נמשיך לקיים מערכת יחסים חזקה ועמוקה שתגן על העם האמריקני ותועיל גם לישראל"

גם בספרד הבחירות הופיעו בכותרת הראשית בעיתון "אל פאיס" ואחריה טור ארוך שמסביר על הגושים בישראל, על שיעור ההצבעה הנמוך בקרב הציבור הערבי, על חוק הלאום ועל "המתנות שנתניהו קיבל מטראמפ".  

דיווח ברוסיה: היריב של נתניהו הכריז על עצמו כראש ממשלה

כתבת ספרדיה של רשת טלויזיה צרפתית שידרה ממטה הליכוד ואמרה: "כאן במטה הליכוד חוגגים את הניצחון, כאשר מתקבלות התוצאות האחרונות מהקולות שנספרו. במקביל גם בכחול-לבן מודיעים על ניצחון".

גם ברוסיה לא ידעו להסביר לצרכני התקשורת את משמעות התוצאות. בריא נובוסטי דווח כי "יריבו של נתניהו הכריז על עצמו כראש ממשלה" ולאחר מכן דווח כי "נתניהו במגעים להרכבת קואליציה"


הפופולריים