גבאי אחרי קריסת העבודה במדגם: "מקווה שגנץ ירכיב ממשלה"

אבי גבאי: "מקווה שגנץ יצליח להרכיב ממשלה"
יו"ר העבודה: נעשה הכל כדי לסייע לכחול לבן להרכיב ממשלה. יחימוביץ': זה קשה, נצטרך לעשות חשבון נפש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי
צילום:

על רקע תוצאות המדגמים השונים הערב (שלישי) החוזים את היחלשות העבודה ומרצ, בשתי המפלגות הגיבו הערב: יו"ר העבודה, אבי גבאי, אמר כי "אני מאד מקווה שגנץ יצליח להרכיב ממשלה. שוחחנו הערב, נעשה הכל כדי לסייע לו בכך". יו"ר מרצ, תמר זנדברג, אמרה כי "הציבור הצביע לכחול לבן כי הציבור רוצה שינוי ותומך בערכי מרצ". 

"אני מאד מקווה שיהיה שינוי שלטוני בעקבות הבחירות", המשיך גבאי. "שינוי שאולי יקל עלינו, יקל על המחיר הפוליטי הכבד ששילמנו. מחיר שלצערי גם הציבור שילם בכך שחלק מהנבחרת המצוינת שלנו לא ישרת אותו בכנסת הבאה. אבל, אם חלילה נישאר עם נתניהו כראש ממשלה, אזי כל האזהרות שלנו בשבועות האחרונים יתממשו".


במשדר כאן 11 אמר טל רוסו מהעבודה כי "ברור שהתחלנו להרגיש את השאיבה של כחול לבן מאיתנו ב־48-24 שעות האחרונות. זה היה צפוי בעוצמה שזה קרה".

"אני לא יודע אם גנץ יוכל להרכיב ממשלה איתנו", הוסיף טל רוסו. "כל תנודה קלה יכולה לשנות את הגושים, לי חבל מאוד כי אני מכיר את הנבחרת וזו חבורה מדהימה".


"זו מהלומה קשה ביותר לשמאל הציוני", אמרה יחימוביץ', "נצטרך לעשות חשבון נפש ולעשות עבודת שיקום יסודית. עם כל הטבח ושתיית המנדטים שעברנו מכחול לבן, צריך לזכור שהמטרה הקדושה היא להחליף את נתניהו ולשים קץ להרמת הראש של הימין הקיצוני ביותר שראינו כאן, הגזעני, הלאומני, ואנחנו נעשה הכל כדי למצות כל סיכוי שגנץ יהיה ראש ממשלה״.


חברת מפלגתה של יחימוביץ', סתיו שפיר, אמרה לכאן חדשות כי "אני מסתכלת על התמונה הרחבה, הדאגה שלי היא למדינה. אני מחפשת לראות שינוי במדינה. אם עם ישראל הצליח לבחור בממשלה של שינוי נעשה הכול להיות המנוע האידיאולוגי של ממשלה כזאת. יש פתח עדיין להחלפת השלטון, בניגוד למה שנאמר". 

יו"ר מרצ, תמר זנדברג, אמרה כי "הציבור הצביע לכחול לבן כי הציבור רוצה שינוי ותומך בערכי מרצ. אנחנו לא במיעוט, אנו מייצגים ציבור שרוצה דרך אחרת. אנחנו רוצים סיכוי למהפך, ועם הסיכוי הזה נישאר הערב".

הפופולריים