אולמרט: "ייתכן שהייתי פראייר כשהתפטרתי"

אולמרט: "ייתכן שהייתי פראייר כשהתפטרתי"
בריאיון באולפן השקוף של כאן 11, התייחס ראש הממשלה לשעבר להתפטרותו ב-2008 עקב החשדות נגדו, ותקף את נתניהו: "הוא מנהל מאבק כדי להציל את עצמו". אולמרט סיפר כי הצביע עבור בני גנץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד אולמרט
צילום: צילום: ללא

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התראיין היום (שלישי) באולפן השקוף של כאן 11, והתייחס להתפטרותו מראשות הממשלה ב-2008 על רקע החשדות נגדו: "האורים והתומים שלי היה מנחם בגין, עד היום, מבחינת תרבות ההתנהגות האישית והציבורית. לכן חשבתי, בנסיבות שנוצרו אז, בברירה בין שרידותי האישית בתוך המערכת הפוליטית לבין הזכות שלי לנהל מאבק, אבל לעשות את זה לא על חשבון היכולת שלי למלא את תפקיד ראש הממשלה, וויתרתי. ייתכן שהייתי פראייר. ייתכן שהייתי יכול להישאר בתפקיד".


אולמרט סיפר כי את הקול שלו קיבלה מפלגת כחול לבן בראשות בני גנץ: "בשום מקרה אני לא מצביע בעד הממשלה הקיימת ומי משותפיה. אני מעריך שהצבעתי בשביל מי שיהיה ראש הממשלה הבא מחר".

אולמרט התייחס גם למצבו המשפטי של נתניהו: "לפי דעתי ראש הממשלה מנהל מאבק כדי להציל את עצמו בסיטואציה האישית המיוחדת בה הוא נמצא. הוא משתמש באופן כמעט היסטרי בכל אמצעי שיש לו, גם אם זה לא רציונאלי ונכון".

לשאלה אם ההרשעה והענישה נמצאות כבר מאחוריו והאם הוא יכול לחזור לזירה הציבורית, השיב אולמרט: "מה זה רלוונטי, אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך  שיביא לשינוי בחיי המדינה וזה הדבר החשוב. אני חושב שהנושא הזה (חזרתו לחיים הפוליטיים) הוא לא מהנושאים שהיינו אמורים לדבר עליהם היום. אני חושב שמה שהיית צריך לעסוק בו זה איך יכול להיות שאדם מואשם על מה שעשה בהיותו ראש ממשלה. אני מעולם לא הואשמתי או הורשעתי ולא נטען נגדי דבר על מה שעשיתי כראש ממשלה.


הפופולריים