יאיר לפיד לכאן רשת ב: לא אוותר על הרוטציה, זה לא מזיז רבע מנדט

יאיר לפיד לכאן רשת ב: לא אוותר על הרוטציה
מספר שתיים ברשימת כחול לבן הסביר כי "אנשים לא מבינים כבר איך נראה כיבוד הסכמים". לדבריו: "אם נהיה בפער של 4-5 מנדטים אין כוח בעולם שיעצור אותנו מלהקים את הממשלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד בכנס התנועה לאיכות הלשטון במודיעין, פברואר 2019
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר יש עתיד ומספר שתיים ברשימת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, אמר הבוקר (שני) כי לא יוותר על הסכם הרוטציה בינו לבני גנץ. בריאיון לתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב הסביר לפיד כי "זה נסקר, פגוש את העיתונות עשו סקר, זה לא מזיז רבע מנדט מצד לצד אם הייתי מוותר על הרוטציה. אנשים לא מבינים כבר איך נראה כיבוד הסכמים וחברות ואנשים שיש להם דרך משותפת". 

"זה סתם ספין שמפלגת העבודה המציאה כדי להסיח את הדעת מהעובדה שגבאי הפך להיות מכשול מהיכולת שלנו לנצח את נתניהו בבחירות משום שהוא מנסה לגנוב עוד מנדט", המשיך לפיד. 

האזינו לריאיון המלא

לפיד התייחס לאפשרות שמפלגתו תרכיב את הממשלה הבאה: "אף אחד לא יודע איך ייגמרו הבחירות, הדבר היחיד שאנחנו יודעים, זה שהמפלגה הגדולה ביותר הנשיא יטיל עליה. אם אנחנו נהיה בפער של 4-5 מנדטים אין כוח בעולם שיעצור אותנו מלהקים את הממשלה הבאה. לא נשב עם נתניהו בשום תנאי".

"אני מרוצה, אנחנו מובילים ואפשר לנצח. השיח התקשורתי פוליטי הוא שיח ציני, אני מבין את זה, הייתי שם. אני בחווייה נורא לא צינית אני עם אנשים שאני אוהב שאכפת לי מהם ויש לנו משהו משותף איזו דאגה אותנטית למדינה, לדברים הרציניים", המשיך לפיד. "זה אנשים שרוצים באמת לקום בבוקר, לעבוד קשה, בשביל ביטחון, בשביל בריאות, בשביל חינוך, בשביל משהו מהותי לילדים שלנו, וגם אחלה אנשים". 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לדברי יאיר לפיד: "על פי כל הסקרים, ההתעקשות של לפיד להציג את עצמו כמועמד לראשות ממשלה, גורמת להפסד של שלושה מנדטים שהיו יכולים לעבור ממחנה הימין למחנה השינוי. במקום לבחור לנצח, לפיד מגיש לנתניהו את הניצחון על מגש של כסף, בגלל אגו מיותר.בני, מנהיגות זה לומר ללפיד – אל תעצור את הניצחון בגלל אגו. הרוטציה מסכנת את הניצחון. הציבור לא יסלח לכם אם לא תוותרו על הרוטציה המיותרת הזו". 

הפופולריים