בליכוד מסמנים את בנט, כחול לבן הולכת על העבודה

הליכוד סימן את בנט, כחול לבן הולכת על העבודה
כפי שפורסם בכאן חדשות בנימין נתניהו החליט לצאת לקמפיין נגד הימין החדש ונגד מפלגתו של משה פייגלין. מנגד, מפלגות הימין מתאמות מסרים ביניהן נגד ראש הממשלה. בכחול לבן הולכים על "שכבות השומן" של העבודה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט, בנימין נתניהו, אבי גבאי, בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, הדס פרוש, גילי יערי, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) כי יו"ר הימין החדש נפתלי בנט עשוי לשוב ל"ברית האחים" שלו עם יאיר לפיד משנת 2013. כפי שדווח בכאן חדשות, נתניהו יוצא בקמפיין נגטיבי נגד הימין החדש של בנט ומפלגת זהות של משה פייגלין. 

בהתייחס למפלגת זהות הציג היום ראש הממשלה סקרים ברחוב בלפור, שלפיהם זהות רושמת זינוק משמעותי בסקרים. בשיחה עם ראשי רשויות שאותה קיים ראש הממשלה הוסיף נתניהו: פייגלין מסרב להתחייב לימין ובגללו אין לנו גוש.

מנגד, כמעט כל ראשי מפלגות הימין הקטנות שוחחו ביניהן ביומיים האחרונים, מאז שהחל הקמפיין של נתניהו שנועד לשתות מהן מנדטים. בשיחות החליטו המפלגות לתאם מסרים ביניהן נגד הקמפיין של נתניהו. המסר הראשון, שמוסכם על כולם, הוא שנתניהו מנהל קמפיין שקרי מאחר שגם הוא יודע שיהיה ראש הממשלה לאחר הבחירות, בעזרת גוש הימין. המסר השני, שמוסכם על חלק מהמפלגות, מאשים את נתניהו בכך שהוא רוצה ממשלת אחדות עם גנץ לאחר הבחירות, ולכן מוכן להסתכן בכך שחלק ממפלגות הימין יירדו מתחת לאחוז החסימה.


הנקודה השנייה קשורה למשה פייגלין. נתניהו הודיע פומבית שפייגלין מסרב לשייך את עצמו לגוש הימין. בכך הוא מאלץ את יו"ר זהות להגיב ולהודיע שהוא כן חלק מהגוש. אם לא יעשה זאת, הוא מסתכן באיבוד קולות של אנשי ימין שחושבים להצביע לו. 

בתוך כך, איתמר בן גביר, המשובץ במקום השביעי באיחוד מפלגות הימין, פנה לקראת הבחירות במכתב לנוער הגבעות וקרא להם לתמוך בו. משפחות נוער הגבעות נמנעות לרוב מלהשתתף בבחירות אך בן גביר שיגר להם מסר שלפיו "ייצגתי אתכם במשך שנים ואלחם עבורכם".


בן גביר גם הגיב לדבריו של נתניהו שלפיהם הוא ידאג שאיש ממפלגת עוצמה יהודית לא ישב בוועדה למינוי שופטים. בהקשר זה אמר בן גביר: "נתניהו הבטיח כל כך הרבה הבטחות בשנים האחרונות: לפנות את חאן אל אחמר, לחסל את החמאס, לבנות ביהודה ושומרון, ובפועל – לא קיים. כמו שאת ההבטחות האלו נתניהו לא קיים, כך לא יקיים את ההבטחה שלא אשב בוועדה למינוי שופטים".


אבל משתה המנדטים לא מוגבל רק לצד הימני של המפה הפוליטית: כחול לבן רוצה להיות המפלגה הגדולה ביותר ולשם כך היא מתכוונת לקצץ ב"שכבות השומן" של מרצ ושל העבודה. 

היעד העיקרי של כחול לבן הוא לפתוח פער מול הליכוד. במרצ היו חששות שאולי הם ירדו מתחת לאחוז החסימה, אך בכחול לבן מזכירים שהמפלגה יציבה על אזור ה-5-6 מנדטים ולא נפגעת מהקמפיין. בעבודה עומדים על אזור ה-10 מנדטים ועלולים לרדת ל-8. בעבודה מנסים להעביר את המסר שכחול לבן עוזבת את דרך השלום שרבין הנחיל וקורצת לימין.

נקודה חשובה נוספת היא מצבה של מפלגת רע"מ-בל"ד, שנמצאת על סף אחוז החסימה ואף אחד לא מנסה להגן עליה. אך בלעדיה למחנה המרכז-שמאל יהיה קשה מאוד להרכיב קואליציה בשל השיטה היחסית.

הפופולריים