נתניהו לראשי ארגוני קהילת הלהט"ב: "אני שומע אתכם ואני אפעל למענכם"

נתניהו לראשי ארגוני קהילת הלהט"ב: אפעל למענכם
לדברי נציגי ארגוני הקהילה, ראש הממשלה סירב להתחייב לקידום שוויון זכויות כתנאי להקמת הקואליציה והביע חשש מהתנגדות הסיעות הדתיות והחרדיות. לצד זאת, נתניהו הצהיר כי תיק החינוך יישאר בידי הליכוד ולא יעבור לידי הסיעות השמרניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בפגישה עם נציגי קהילת הלהט"ב
צילום: צילום: לא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם ראשי ארגוני קהילת הלהט"ב במעונו בירושלים. בפגישה, שבה נכחו גם השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל וחבר הכנסת אמיר אוחנה, אמר נתניהו לנציגי הקהילה הגאה: "אני שומע אתכם, ואפעל למענכם".


לדברי נציגי ארגוני הקהילה, ראש הממשלה סירב להתחייב לקידום שוויון זכויות כתנאי להקמת הקואליציה והביע חשש מהתנגדות הסיעות הדתיות והחרדיות. לצד זאת, נתניהו הצהיר כי תיק החינוך יישאר בידי הליכוד ולא יעבור לידי הסיעות השמרניות, וכן הצהיר על מחויבותו האישית ומחויבות הליכוד לפעול לקידום הקהילה הלהט"בית.

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אמר: "ישנה חשיבות פוליטית וציבורית לעצם קיומו של דיאלוג ישיר עם ראש הממשלה. אנו מקווים כי האמירות החיוביות והיפות ששמענו היום יתורגמו בקדנציה הקרובה לחקיקה ולעמידה על זכותנו לשוויון, ולא יישארו הבטחות ריקות כפי ששמענו עד כה".

בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, הוסיף חזקי: "יצאתי בתחושה מאוד מורכבת. מצד אחד אני מאוד שמח על הפגישה, מצד שני אנחנו שומעים את אותן הבטחות כבר עשר שנים, והשאלה היא מה ישתנה עכשיו.

"במפגש אמר ראש הממשלה שאותה אי היתכנות פוליטית שהייתה בעבר, זה גם כנראה מה שיקרה בעתיד, והשותפות שלו, הטבעיות, המפלגות הדתיות שאיתן הוא יבנה את הקואליציה כנראה שלא יאפשרו לו לקדם את הסוגיות האלו כפי שהוא מאמין בהן. אבל הוא לא כאחרון האדם בישראל, הוא יוצר את אותה היתכנות פוליטית, הוא אחראי על הרכבת הקואליציה במידה שייבחר".

תמר יהל, מנכ"לית ארגון חוש"ן - מרכז מרכז החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל, אמרה בריאיון ל"בחצי היום": "אנחנו קודם כל מאוד שמחים על עצם המפגש, שראש הממשלה ושריו ושני חברי כנסת מובילים מפנים זמן משמעותי, יומיים לפני הבחירות, למפגש עם הקהילה הגאה. זה אומר מבחינתנו שהנושא הזה הוא על סדר היום וזה חשוב עבורם.

האזינו לריאיון עם מנכ"לית חוש"ן בכאן רשת ב

"מה שמאוד מצער זה שאנחנו חשים שבקדנציות האחרונות נתניהו והממשלה שלו קידמו מעט מאוד ולאט מאוד את ענייני הקהילה הגאה. לא ראינו בפגישה הזו שהולך להיות איזשהו שינוי משמעותי בדבר הזה".

הפופולריים