טורקיה על דברי נתניהו על סיפוח: "הגיע הזמן לעצור את השיגעון"

"הגיע הזמן שהעולם יעצור את השיגעון של נתניהו"
במפלגת בל"ד תקפו את התבטאות רה"מ: "נתנגד וניאבק בסיפוח, ולו של ס"מ אחד מהאדמות הפלסטיניות הכבושות, ונדרוש לכבד את החלטות האו"ם ולפרק את כל ההתנחלויות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רג'יפ טאיפ ארדואן ובנימין נתניהו
צילום: צילום: אי-פי

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול (שבת), על כך כי ישקול לספח שטחים ביהודה ושומרון, ממשיכים לגרור תגובות נזעמות. דובר מפלגת השלטון הטורקית עומר צ'ליק כתב בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו כי נתניהו ממשיך בפרובוקציות שלו, שמטרתן לחבל בתהליך השלום והיציבות במזרח התיכון והן מנוגדות להחלטות מועצת הביטחון והחוק הבינלאומי.

צ'ליק כתב כי "הכיבוש הישראלי אותו מייצג נתניהו מהווה את האיום היסודי ביותר למשפט והביטחון הבינלאומי. הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תעצור את השיגעון של נתניהו" .

גם דובר נשיא טורקיה אברהים קאלין הגיב להתבטאות ראש הממשלה: "שוב דוגמה נוספת כיצד נתניהו משתמש בפוליטיקת בחירות כדי להצדיק את הכיבוש ולהמעיט מפתרון שתי המדינות. אם ייבחר שוב, האם יהא זה ניצחון של 'דמוקרטיה', או של כיבוש?"

ממפלגת בל"ד נמסר בתגובה לדברי נתניהו: "פשעי המלחמה שמבצעים נתניהו וממשלתו גורמים נזק בלתי הפיך לאזור כולו. נתנגד וניאבק בסיפוח, ולו של ס"מ אחד מהאדמות הפלסטיניות הכבושות, ונדרוש לכבד את החלטות האו"ם ולפרק את כל ההתנחלויות. בל״ד קוראת לכל הכוחות הדמוקרטיים בעולם להתנגד לכוונותיו ההרסניות של נתניהו לחיסול כל תקווה לפתרון צודק לעם הפלסטיני". 

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רדינה, אמר כי "הנשיאות הפלסטינית דוחה את ההתבטאויות הבלתי אחראיות. עמדתו של אבו מאזן היא שהשטחים הכבושים מאז 1967, הגדה, עזה ומזרח ירושלים הם שטחיה של המדינה הפלסטינית על פי ההחלטות הבינלאומיות. ההתבטאויות האלו חושפות את האסטרטגיה שמנהיגה ממשלת ישראל ונתמכת באופן נרחב על ידי הממשל האמריקני, ומטרתה לחלק את שטח פלסטין. ללא מדינה פלסטינית עצמאית על כלל השטח הפלסטיני לא יושגו ביטחון ויציבות".

בכיר הרשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, אמר בתגובה להצהרת נתניהו על סיפוח כי הרשות הפלסטינית פנתה בדחיפות לבית הדין הבינלאומי בהאג, כדי שהמועצה המשפטית של בית הדין הפלילי הבינלאומי תיזום חקירה נגד בכירים ישראליים בנושא.

הפופולריים