נתניהו יספח שטחים? "נחיל את הריבונות גם על היישובים הקטנים"

נתניהו יספח שטחים? "זה רציני"
השרה מירי רגב טענה שהכוונה של רה"מ לספח חלקים מיהודה ושומרון היא רצינית. מנגד, זנדברג תקפה: "סיפוח התנחלויות הוא סכנה למדינת ישראל וסוף לחזון שתי המדינות". גנץ תקף את נתניהו על הראיון: "מפחד מעימות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצהר התנחלות קרדיט: מנדי הוכמן
צילום: קרדיט: מנדי הוכמן

השרה מירי רגב אישרה הערב (שבת) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להחיל את הריבונות הישראלית בחלק משטחי יהודה ושומרון. בראיון לדב גיל-הר בתוכנית "הכול פוליטי" אמרה רגב כי "נחיל את הריבונות גם על היישובים הקטנים - זה רציני".

מוקדם יותר הערב הגיב יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, לריאיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בערוץ 12 ואמר: "אחרי 13 שנים נתניהו מפחד מעימות כי הוא מרגיש את ההפסד מתקרב. מה שראינו היום בטלוויזיה הוא ראש ממשלה עייף. אחרי 13 שנים נתניהו עייף מול כתבי האישום שלו, עייף מול סינוואר, עייף מול תושבי עוטף עזה, עייף מול קריסת מערכת הבריאות, עייף מול יוקר המחיה ואפילו ההשמצות וההסתה שלו התעייפו. כל מה שנשאר מהקדנציה שלו זו פרשת הצוללות וההבטחה לסמוטריץ' להיות שר חינוך. חלאס ביבי".

יו״ר מרצ, ח״כ תמר זנדברג, התייחסה להצהרה של נתניהו בריאיון שלפיה בכוונתו להחיל את הריבונות הישראלית על חלק מהיהודה ושומרון: ״במסגרת הקמפיין שלו להבערת המזרח התיכון ובדרך לקדנציה נוספת של שחיתות והסתה, נתניהו עכשיו מבטיח כבר יומיים סיפוח התנחלויות ועוקף את סמוטריץ׳ מימין. סיפוח התנחלויות הוא סכנה למדינת ישראל וסוף לחזון שתי המדינות".

מנגד, ראש המועצה האזורית הר חברון, יוחאי דמרי, בירך את נתניהו: "מדובר בהכרזה מתבקשת של ראש הממשלה נתניהו. שנים ארוכות אנו ממתינים כי ממשלת ישראל תקבל את ההחלטה המוסרית והנכונה הזו - ולשמחתנו היום הזה הגיע. אנו קוראים לראש הממשלה נתניהו לפעול להחלת הריבונות כצעד ראשון עם כינונה של הממשלה החדשה".

בחירות 2019 - מה עמדות המפלגות ומי מהן סירבו לפרט?

בריאיון אמר נתניהו כי הוא לא מבדיל בין גושי ההתיישבות לנקודות הבודדות בשטחי יהודה ושומרון: "אני לא מבדיל בין גושי ההתיישבות לנקודת ההתיישבות – הן ישראליות ויש לנו אחריות עליהן כממשלת ישראל. אני לא עוקר אף אחד, ולא אעביר אותם לריבונות של הפלסטינים. אם למדנו משהו זה שאם מפקירים שטח, האסלאם הקיצוני מטבח אותנו משם, לא אמסור להם את לבה של ארץ ישראל".

"כולם מבינים שהקדנציה הבאה תהיה גורלית: האם אנחנו נוכל להבטיח את הביטחון שלנו והשליטה על השטח החיוני ביהודה ושומרון, שהוא פי 20 מעזה", אמר נתניהו. "יצאנו מעזה וראינו מה קרה – זה מה שעומד על הפרק. גנץ ולפיד אמרו שיעקרו 80-90 אלף יהודים, כי ככה הם מבינים שעושים שלום".

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בכיר חמאס, סאמי אבו זוהרי, הגיב על הדברים ואמר כי "חלומות נתניהו לא יתגשמו ולא ניתן לדבר לעבור. זהו הרגע להפסיק את התיאום הביטחוני ולהתאחד אל מול האתגרים".

הפופולריים