כחלון: לא נאפשר חקיקה פרסונלית; אורלי לוי - "כחלון נסחט ע"י קבוצות כוח

כחלון על החוק הצרפתי: לא נאפשר חקיקה פרסונלית
יו"ר כולנו התייחס ב"השבוע" להתחזקות של פייגלין והזהיר: "נתעורר לממשלה בלי חמלה". אורלי לוי אבקסיס תקפה את כחלון בתכנית - "הפקיר את תקציב המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה כחלון ואורלי לוי אבקסיס
צילום: צילום: פלאש 90

שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון התייחס הערב (שישי) לחוק הצרפתי והדגיש בריאיון לירון דקל ב"השבוע" כי מבחינתו לא יהיו חוקים פרסונליים. "אנחנו ימין שפוי – מעולם לא אפשרנו חקיקה פרסונלית ולא נאפשר גם בעתיד", אמר השר. יו"ר גשר אורלי לוי אבקסיס תקפה את כחלון בריאיון לתכנית ואמרה כי הוא "נסחט על ידי קבוצות כוח". 

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

צפו בריאיון המלא עם שר האוצר משה כחלון

כחלון דיבר גם על משה פייגלין, שצובר בימים האחרונים תאוצה ולפי הסקר האחרון של כאן חדשות מצליח לעבור את אחוז החסימה, ואף לקבל שישה מנדטים – אחד יותר מכולנו. "מדינת ישראל יכולה להתעורר ביום רביעי הקרוב לממשלה בלי חמלה ובלי נשמה עם אחד כמו משה פייגלין, שמדבר על לקצץ כל רשת סוציאלית", הזהיר יו"ר כולנו.

על כך שהקבינט המדיני-ביטחוני לא התכנס לאחר ירי הרקטה אל מושב משמרת בשרון לפני כשבועיים, הבהיר כחלון כי זאת הייתה טעות, "למרות שיש מי שמדליפים משם". כחלון התייחס לקמפיין של מפלגתו וציין כי "השורה הראשונה במצע הקמפיין היא לשמור על שפה נקייה".

"הציבור יודע מי עבד עבורו ויודע מי התעסק בקמפיין בהשמצות והכפשות ובזיהום הקמפיין. באנו לציבור עם ביצועים ומעשים. המדינה קיבלה שר אוצר חברתי במשרה מלאה", אמר כחלון בריאיון.

לוי אבקסיס: "כחלון נסחט על ידי קבוצות כוח"

לוי ציינה כי לכחלון היו את כל האפשרויות – אבל הוא נכשל. "כחלון הוא איש טוב, אבל אם גשר לא תהיה - יחתכו בתקציב הרווחה, יחתכו בתקציב הבריאות. כחלון נסחט והוא הפקיר את התקציב של המדינה", אמרה.

צפו בריאיון המלא עם יו"ר גשר אורלי לוי אבקסיס

על המפלגה הקודמת שלה, ישראל ביתנו, היא אמרה: "הזהרתי את ליברמן לגבי אחוז החסימה. אנחנו מציגים משהו אחר, ענייני, יש לנו נבחרת מצוינת, אנחנו לא מחביאים אותה ולא מתביישים בה".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

לפי הסקר האחרון של כאן חדשות, מפלגת גשר לא עוברת את אחוז החסימה, אך יו"ר גשר נראית בטוחה בעצמה: "אנחנו נהיה הפתעת הבחירות – אנחנו נעבור את אחוז החסימה – השאלה בכמה". לגבי הנושא הביטחוני אומרת לוי בנחרצות: "גם השמאל ישמור על הביטחון, אבל יש עוד עניינים חוץ מביטחון – הנושא החברתי והכלכלי. ככל שהאזרחים יהיו חזקים יותר, ותהיה להם יותר יכולת עמידה, כך יימדד החוסן גם בזמנים קשים".

בנוסף התייחסה יו"ר גשר גם לעניין נתניהו בתיק הצוללות, ואמרה: " אני מאמינה ברשויות החוק. יש לנו הליך משפטי ואסור שהדברים האלה יישארו פוליטיים. אם יש בכך אמת - תידרש חקירה". על יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שלא עמד בהבטחתו הפוליטית, היא הסבירה: "אני בצד של הציבור, לא של גנץ ולא של נתניהו. כחול לבן מקפלים את הדגלים החברתיים, מחביאים את הנשים. הציבור הרחב לא מעניין אותם.

"אנחנו מדברים על החיים עצמם. הציבור הזה ראוי למנהיגים שיזכרו שיש לו גם שכל וגם משפחה שהם צריכים לדאוג להם. 80% מהאוכלוסייה במדינה לא מעניינת את אלו שטוענים לכתר. הציבור ראוי למנהיגים ענייניים".

הפופולריים