סכנת הסייבר בבחירות: חשש שפוליטיקאים ינצלו את מתקפת ההאקרים הצפויה

חשש: פוליטיקאים ינצלו את מתקפת הסייבר הצפויה
ביום ראשון צפויה התקפה ממוחשבת על מוסדות וארגונים בישראל. מומחי סייבר חוששים כי נבחרי הציבור ינצלו אותה כדי לפרסם ולהפיץ גם פרטים מביכים על המתמודדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בוטים בבחירות
צילום:

אחת התופעות שקיבלו ביטוי במערכת הבחירות הזאת היא איום הסייבר ושימוש בפרופילים מזויפים להפצה של תעמולת בחירות, המעורבת בלא מעט פייק ניוז. ביום ראשון צפויה מתקפת האקרים על מוסדות וארגונים בישראל, ומומחי סייבר ופוליטיקאים חוששים כי גורמים שונים ינצלו את ההתקפות כדי לפרסם ולהפיץ פרטים מביכים על המתמודדים.

יתר על כן, ישנו חשש כי נבחרי הציבור יבצעו עבירת ביטחון מידע, וישתמשו במידע הכוזב כדי להחתים יריביהם הפוליטיים. ראש המוסד לשעבר שבתי שביט אמר, כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שאיראן פרצה לטלפון של גנץ, אז לדעתו מדובר בעבירת ביטחון שדה.

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בכירים במערכת הביטחון מביעים תמיהה על העובדה שאם אכן איראן עומדת מאחורי הפריצה, כיצד לא הזהירו גם ראשי מוסד ורמטכ"לים אחרים? כיצד לא בדקו את הניידים שלהם? מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "מי שדיווח לגנץ על הפריצה של האיראנים לנייד שלו הוא השב״כ, ומי שדיווח על כך לראשונה בתקשורת היה עמית סגל שהדגיש שהידיעה עברה את אישור הצנזורה והותרה לפרסום״. בצנזורה ובשב"כ סירבו להגיב.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 על חשש לניגוד עניינים חמור בבדיקת מבקר המדינה, ששכר חברה בשם Verint כדי לבדוק את פעילות הסייבר של המפלגות בבחירות. החברה שהוא שכר רכשה לא מזמן חברת סייבר נוספת בשם טרוג׳נס. מדובר באותה חברה שעבדה עבור וולטר סוריאנו, מקורבו של נתניהו. בנוסף, החברה הזאת מפעילה בוטים ופרופילים מזויפים ברחבי העולם, והיא זאת שצריכה לבדוק עכשיו את הנושא הזה אצל כל המפלגות.


הפופולריים