הסקר האחרון לפני הבחירות: האם לגנץ ולפיד כדאי לוותר על הרוטציה?

סקר אחרון לפני הבחירות: הליכוד זוכה בהובלה
לפי סקר כאן חדשות האחרון לפני מדגם הקלפיות, על פי המותר בחוק, הליכוד מובילה עם 31 מנדטים לעומת 30 לכחול לבן, שממשיכה בירידה שלה. אלא שבתרחיש שבו גנץ ולפיד מוותרים על הרוטציה ביניהם, מפלגתם זוכה ל-33 מנדטים. כך או כך, גוש הימין והחרדים נותר גדול יותר מגוש המרכז-שמאל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות
צילום: סקר כאן חדשות

הסקר האחרון לפני יום הבוחר: אם הבחירות היו נערכות היום (חמישי) הליכוד בראשות בנימין נתניהו מעפילה להיות המפלגה הגדולה ביותר עם 31 מנדטים, וכחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד מאבדת את ההובלה הקבועה שלה, ומקבלת 30 מנדטים. כך עולה מסקר כאן חדשות האחרון, בביצוע מכון TNS, שמתפרסם הערב. מחר בצהריים זהו המועד האחרון על פי חוק המותר להצגת סקרים.

הליכוד בראשות נתניהו מובילה, וכחול לבן ממשיכה בירידה שלה

כחול לבן ממשיכה בסקר זה בירידה מסקרים קודמים, אך שומרת על מצבה יחסית לסקר הקודם. אלא שבתרחיש שנבדק בסקר האחרון של כאן חדשות, ובו גנץ ולפיד מוותרים על הרוטציה בראשות הממשלה, כחול לבן מקבלת 33 מנדטים וחוזרת להוביל, כשהליכוד ונתניהו מקבלים 30 מנדטים.

עוד עולה מהסקר כי בתרחיש רגיל, שבו גנץ ולפיד לא מוותרים על רוטציה ביניהם, מפלגת העבודה בראשות אבי גבאי יציבה עם 8 מנדטים; חד"ש-תע"ל של טיבי ועודה גם היא עם 8 מושבים; הימין החדש של בנט ושקד נחלשת והיא עם 6 מנדטים; כך גם איחוד מפלגות הימין, כולנו, יהדות התורה, מרצ וזהות של משה פייגלין; כולנו של משה כחלון עם 5 מושבים; ש"ס בראשות אריה דרעי נחלשת ויורדת ל-4 מנדטים; רע"ם בל"ד עם 4 מנדטים. ישראל ביתנו בראשות ליברמן וגשר של אורלי לוי-אבקסיס לא עוברות את אחוז החסימה, וצומת של אורן חזן מגיעה לכדי אחוז.

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

במצב זה רק משה פייגלין יכריע האם נתניהו יהיה ראש הממשלה. הקואליציה הנוכחית של נתניהו מונה 58 מנדטים, ועם פייגלין הגוש מגיעה ל-64 מושבים. גוש המרכז-שמאל מונה 44 מנדטים, ובתוספת הרשימות הערביות הגוש מונה 56 מושבים - לא מספיק כדי ליצור גוש חוסם.

לגוש המרכז-שמאל אין מספיק מנדטים ליצירת גוש חוסם

במידה שגנץ ולפיד מוותרים על הרוטציה, כחול לבן כאמור חוזרת להוביל, ומרצ וזהות מאבדות מנדט כל אחת. בתרחיש כזה גוש המרכז-שמאל עולה ל-58 מנדטים, וגוש הימין עם החרדים יורד ל-62.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, הפער בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבני גנץ קטן ל-9%. לפי הסקר, נתניהו זוכה ל-44% התאמה, לעומת 35% לגנץ.

במידה שגנץ ולפיד מוותרים על הרוטציה כחול לבן חוזרת להוביל

הפער בין גוש המרכז-שמאל לגוש הימין והחרדים מצטמצם

יש לציין כי הסקר האחרון לפני בחירות 2015 נתן יתרון למחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני מול הליכוד של נתניהו. אך הטריקים של 96 השעות האחרונות לפני סגירת הקלפיות הם, ורק הם, שיכריעו מי ירכיב את הממשלה. הסקר הבא – הוא מדגם הקלפיות.

הפופולריים