גנץ על פרשת הצוללות: "זו דרמה אסטרטגית-ביטחונית, האמת חייבת לצאת לאור"

גנץ על פרשת הצוללות: "האמת חייבת לצאת לאור"
יו"ר כחול לבן קרא לחקור את ההתפתחויות האחרונות: "פרשה מטרידה". הוא התייחס למצב הביטחוני והדגיש: אם נצטרך - נחזור לסיכולים הממוקדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בישיבת רשימה
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

יו"ר רשימת כחול לבן, בני גנץ, התייחס היום (רביעי) פעם נוספת לפרשת הצוללות, וקרא לחקור את הנושא. בפתח ישיבת הרשימה אמר הרמטכ"ל לשעבר כי "הפרשה מאוד מטרידה, אנשים מאוד קרובים לצמרת השלטון מעורבים בדברים מאוד קשים. אנחנו צריכים לדעת שהדברים האלה לא קורים".

"האמת הזאת חייבת לצאת לאור. זו לא פחות מדרמה אסטרטגית-ביטחונית. זה צריך להיחקר ללא דיחוי", המשיך גנץ. "כשנגיע לממשלה גם ניזום חקירה כזאת. אבל עד אז חייבים לדרוש – לבדוק כל אבן נגף, הדבר הזה מאוד חמור".


גנץ התייחס למצב הביטחוני ואמר: "מה שקורה זה אובדן ההרתעה, גם מדרום, ויכול להיות גם במרכז. הביטחון בראשותו של ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו בחודשים האחרונים – התדרדר. אנחנו חייבים מיד עם חזרתנו לשלטון להפגין מדיניות קשיחה, מתמשכת. אם מתישהו רוצים להגיע גם בעזה לשקט זה לא ישמר אלא בהרתעה, בכל כלי שעומד לרשותנו. אם נצטרך סיכולים ממוקדים - נעשה. נעביר גם סיוע הומניטרי. אנחנו לא אנשים קיצוניים אבל צריך שהשקט ישמר ונדרוש את זה גם בשטח".

"אני בא הבוקר מפגישה עם כמה אנשים ברחוב – נמאס להם לדבר על השחיתות, אני אומר להם זה חשוב: נכניס את חוק הקלון, נעשה שלא יהיה שחיתות", המשיך גנץ. "אומרים לי דבר על דברים אחרים: 'תן לנו תקווה'. אני מסתכל עלינו ואומר אנחנו לא רוצים רק להיאבק בשחיתות, לתת ביטחון – צריך לדבר גם על סדר יום אחר: איך נוסעים באוטובוס, איך קונים דירה. הבחירות האלה הם לא רק על החקירות של נתניהו, הם גם על הדברים שחשובים לאזרחים ואנחנו נדאג להם". 

הפופולריים