למרות הדיון החוזר: נתניהו צפוי לשלם לצוות ההגנה מכיסו

חרף הדיון החוזר: נתניהו ישלם לסניגוריו מכיסו
אף על פי שבג"ץ קבע כי הוועדה למתן היתרים תדון שוב בבקשת ראש הממשלה לקבל מימון ממקורביו, דיון שכזה לא ייערך בשבועות הקרובים. בינתיים, נתניהו צפוי לשלם בעצמו או לקחת הלוואה בקרוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בטקס האזכרה ללוי אשכול בהר הרצל
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי לשלם מכיסו לעורכי דינו או לקחת הלוואה בשבועות הקרובים כדי לממן את הוצאותיו המשפטיות. הוועדה למתן היתרים אמנם אמורה לדון שוב בבקשתו של נתניהו לקבל כסף ממקורביו, אך לפי הערכה היא לא תוכל להתכנס בשבועות הקרובים בשל השינוי בהרכבה.

לכשתתכנס, הוועדה צפויה שלא לאשר את בקשתו של נתניהו אם לא ישלם לפחות חלק מההוצאות על הגנתו המשפטית מכיסו. במקביל, סניגוריו של ראש הממשלה אמורים לאסוף את חומר החקירה לטובת השימוע שייערך באמצע אפריל – אך לא יעשו זאת, אלא אם ישולם להם חלק משכר הטרחה.


אתמול קבע בג"ץ כי הוועדה למתן היתרים של מבקר המדינה תדון שוב בבקשת נתניהו למימון הוצאותיו המשפטיות בעזרת מקורביו. שופטי בג"ץ אישרו את החלטת שני הצדדים בעתירה לאפשר לראש הממשלה לטעון בפני הוועדה, ולאחר מכן זו תודיע שוב על החלטתה בנושא.

בפסק הדין כתבו השופטים: "בשלב זה ובהמלצתנו הודיע בא כוח הוועדה כי לא תהיה התנגדות לשמיעת בא כוח העותר (נתניהו), בלב פתוח ובנפש חפצה. בא כוח העותר הודיע שימציא לוועדה כל דבר שיידרש. אחר כך תהיה החלטה על סמך כל הפרטים והנתונים שיימסרו".

בדיון שנערך אתמול התייחס בא כוחו של המבקר, פרופ' יורם רבין, גם להתפטרות השופט בדימוס שעומד בראש הוועדה עוני חבש, שנחשפה בכאן חדשות, ואמר כי ההתפטרות טרם התקבלה. רבין אמר כי חבש שלח את מכתב ההתפטרות בדואר ולא במייל, והמכתב התקבל באיחור במשרד המבקר, והוא השאיר את החלטתו לאחר הדיון בעתירה.

הפופולריים