גנץ מבהיר: "לא אשב עם נתניהו בממשלה"

גנץ מבהיר: "לא אשב עם נתניהו בממשלה"
יו"ר כחול לבן הגיב להקלטות שבהן נשמע אומר כי הדלת לישיבה עם נתניהו בממשלה "סגורה אך לא נעולה", וטען שהדברים נאמרו לפני שפורסמו פרטי כתב החשדות נגד ראש הממשלה. "אני אומר בגלוי ובקולי, לא אשב עם נתניהו", מסר גנץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ובנימין נתניהו
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הגיב הבוקר (שלישי) לסערה בעקבות פרסום הקלטתו אמש בחדשות 13, שבה נשמע אומר כי הדלת לישיבה בממשלה של בנימין נתניהו "סגורה אבל לא נעולה". בהודעה מטעם גנץ, נטען כי הדברים בהקלטה נאמרו עוד לפני פרסום כתב החשדות נגד נתניהו בתיקים המתנהלים נגדו – וכי אין בכוונתו להיכנס לקואליציה שירכיב ראש הממשלה. "לא אשב עם נתניהו בממשלה", הכריז גנץ.

"הדברים בהקלטה נאמרו לפני שנחשפו במלואם פרטי כתבי האישום החמורים נגד נתניהו, ובוודאי לפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות ושיקר לציבור בנושאים ביטחוניים חמורים", נאמר בהודעה של יו"ר כחול לבן. "אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה!".

יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', הגיבה לדברי גנץ והדגישה את העובדה כי דבריו בהקלטה נאמרו לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה ופרסום כתב החשדות נגד נתניהו. "אל תביך אותי באי-אמירת אמת", אמרה יחימוביץ' לגנץ בציוץ שפרסמה בטוויטר. "את המילים 'בסיטואציה שנוצרה' אמרת אחרי הודעת מנדלבליט, וההקלטה שבה אתה מתוודה שתשב עם נתניהו - חדשה".


בני, כמי שמקווה שתהיה ראה״מ (וכנראה מקווה יותר משאתה מקווה) אנא אל תביך אותי באי אמירת אמת. את המילים ״בסיטואציה שנוצרה״ אמרת *אחרי* הודעת מנדלבליט על כתב אישום, וההקלטה שבה אתה מתוודה שתשב עם נתניהו - חדשה. רק הרבה מנדטים למפלגת העבודה יאלצו אתכם לחולל שינוי ולא לרוץ לזרועותיו

מוקדם יותר, המתמודד מטעם כחול לבן מיכאל ביטון התייחס להקלטות של גנץ בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "הקלטות והדלפות וספינים ורכילות תמיד יהיו", אמר ביטון. "לא אמרנו דברים מפורשים. אנחנו לא נשב עם בנימין נתניהו בממשלה. אנחנו אומרים לו תודה על עשור, היה גם טוב והיה גם רע. כל דקה נוספת של נתניהו בהובלת המדינה אלה שנים רעות וימים רעים למדינת ישראל".

בהקלטות שפורסמו אתמול, נשמע גנץ מתייחס לאפשרות של ישיבה בממשלה עם נתניהו ואומר: "... בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה', בשביל לא עד הסוף לסגור את הדלת ולנעול אותה. היא תהיה סגורה, לא נעולה. כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות, טראמפ יגיש תוכנית, אני אנצח, טראמפ יגיש תוכנית".

הפופולריים