חברי כחול לבן: "נקים ועדת חקירה שתבדוק את פרשת הצוללות"

חברי כחול לבן: נקים ועדת חקירה בפרשת הצוללות
גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי כינסו מסיבת עיתונאים ותקפו את נתניהו: "ניצבים מולכם שלושה רמט"כלים וחברי קבינט שהוסתר מהם שרה"מ מקבל כסף מחברה הקשורה ישירות לעסקת הצוללות". נתניהו התייחס לפריצה לטלפון של גנץ: "איך הוא ישמור על המדינה?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנהגת כחול לבן
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר מפלגת כחול לבן והמועמד מטעמה לראשות הממשלה בני גנץ, ויתר חברי הנהגת המפלגה, קיימו היום (שני) מסיבת עיתונאים  ב"אקספו תל אביב". במסיבת העיתונאים התייחסו גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי ל"ההתפתחויות בפרשת הצוללות והגילויים החדשים שחושפים פגיעה בביטחון המדינה". ראשי כחול לבן תקפו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמרו כי יקימו ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את פרשת הצוללות. 

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

צפו במסיבת העיתונאים של הנהגת כחול לבן

"ניצבים מולכם שלושה רמט"כלים וחברי קבינט שהוסתר מהם שראש הממשלה מקבל כסף - 16 מיליון שקלים - מחברה הקשורה ישירות לעסקת הצוללות", אמר גנץ. "השבוע נחשף גם שראש הממשלה אישר מאחורי גבה של מערכת הביטחון, מכירת צוללות מתקדמות למצרים, מבלי שאף אחד מהגורמים הבכירים במערכת הביטחון אישר זאת. נתניהו שיקר והכחיש, זו פגיעה במערכת הביטחון".

שר הביטחון לשעבר משה יעלון אמר: "כל גורמי הביטחון קבעו שאין צורך ביותר מחמש צוללות כדי לתת מענה על כל תרחישי האיום על מדינת ישראל. ביבי, מה גרם לך לדרוש באוגוסט 2015 להעלות את מספר הצוללות לתשע, ללא כל דיון בפורום מקצועי ובניגוד לעמדת גורמי המקצוע?

"מה גרם לך לנסות לחתום על חוזה עם קנצלרית גרמניה בפברואר 2016, לרכוש שלוש צוללות ושתי ספינות לוחמה נגד צוללות בשני מיליארד אירו? איש לא דרש זאת, לא בחיל הים, לא במטה הכללי ולא במשרד הביטחון. אין לי ספק שזו פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה, בה הועדף בצע כסף על פני ביטחון המדינה".


לפיד הוסיף: "כמי שהעיד בפרשת הצוללות וניהל חלק מהמשא ומתן מול ממשלת גרמניה, אני מצטרף לקביעה הנחרצת שזו פרשיית השחיתות הגדולה ביותר בתולדות המדינה. נתניהו עומד במרכזה. לא יהיה מנוס, הוא ייחקר".

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי אמר: "ב-2010 קיבלתי כרמטכ"ל הוראה לרכוש צוללת שישית, מי שלא חקר את הצוללת השישית קיבל את התשיעית. ביבי, אישרת לגרמנים למכור למצרים צוללות תקיפה מתקדמות. עשית את זה מאחורי גבה של מערכת הביטחון, ופגעת ביתרון האיכותי של צה"ל בזירת ים סוף".

מסקר כאן חדשות שהתפרסם אמש בכאן 11 עולה כי בפעם הראשונה מאז האיחוד בין בני גנץ ליאיר לפיד – מפלגת כחול לבן מאבדת את ההובלה, ואילו הליכוד חוזרת להיות המפלגה הגדולה ביותר. לפי הסקר, בביצוע מכון "דיירקט פולס", לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד של נתניהו הייתה מקבלת 31 מנדטים. כחול לבן, שמתמודדת בימים האחרונים עם פרשת הפריצה לטלפון של גנץ, יורדת להיות המפלגה השנייה עם 30 מושבים.

בתשובה לשאלת כאן חדשות על הפריצה לטלפון, אמר היום גנץ: "לא התכנסנו כדי לדון בגודלו של מכשיר קטן של אדם פרטי. מסרתי כבר בעבר שלא היה שום מידע ביטחוני, ושאינני חשוף לסחיטה ואיומים. אין שום סכנה ביטחונית לי, או למדינת ישראל".


נתניהו גם התייחס היום לפריצה לטלפון של גנץ, ובאירוע של מפלגת הליכוד בירושלים אמר: "אם גנץ לא הצליח לשמור על הטלפון שלו, איך הוא ישמור על המדינה שלנו? אני מגנה בתוקף את ההתקפות הפרועות של לפיד וגנץ נגד המוסד והשב"כ ונגדי, אנחנו שומרים על ביטחון ישראל. וגם אם הפאניקה מובנת, להתקפות האלה אין מקום. אני קורא ללפיד וגנץ להפסיק לתקוף את השב"כ והמוסד ולהשאיר אותם מחוץ לפוליטיקה".

הפופולריים