פרדו: "עצם ההדלפה על המכשיר של גנץ - פיגוע לדמוקרטיה"

"ההדלפה על המכשיר של גנץ - פיגוע לדמוקרטיה"
ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו התייחס לפרסום על הפריצה למכשירו הסלולרי של יו"ר כחול לבן ואמר כי הוא מחייב חקירה וכי "השימוש במידע זה לצרכים פוליטיים הוא חמור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו בהתבטאות חריגה: בכנס מאיר דגן לביטחון באקדמיית נתניה התייחס היום (שני) ראש המוסד לשעבר לפרסום על הפריצה למכשיר הטלפון הנייד של יו"ר כחול לבן בני גנץ, והבהיר כי "עצם ההדלפה היא בעיני פיגוע בהליך הדמוקרטי".

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

"המלצתי שאחרי הבחירות תוקם ועדת חקירה בעניין", הוסיף פרדו, בהתייחסו לאפשרות שגורמים פוליטיים הם שאחראים להדלפת המידע על הפריצה. "חומרת ההדלפה מחייבת חקירה. השימוש במידע זה לעניינים פוליטיים חמור מאוד. אם אכן איראן מאחורי פריצת הטלפון של גנץ ברור לחלוטין מדוע נשמר העניין בסוד".

בדבריו התייחס פרדו גם לחוק הלאום שמעורר מחלוקת בציבור ובמערכת הפוליטית. "אני פונה אל כל 62 תומכי החוק - האם החללים נפלו על מולדתם? ברור שכן", אמר. "הצ’רקסי / הדרוזי / הבדואי - האם זו גם מולדתם? לפי המחוקק – לא. אז היכן מולדתם? צה"ל הוא צבא העם, לא צבא שכירים. הם ממלאים את חובתם, הם אזרחי המדינה, זו מולדתם. כמוני וכמו כל מי שנמצא כאן. איזה מסר רוצה ממשלת ישראל רוצה להעביר לאזרחיה הלא יהודים?"

מוקדם יותר היום באותו כנס, התייחס ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין למערכת הפוליטית ואמר כי אין בישראל פוליטיקה אמיתית של אידיאולוגיה, עקרונות וערכים של אנשים שלא מתביישים לומר איפה הם עומדים ומה הם הקווים האדומים שלהם. "יש פה פוליטיקה של משיחים", תקף. "גם כחול לבן שלא מביאה בשורה חדשה חוץ מבשורת אנטי המשיח – 'אנחנו נגד ביבי'".

על השאלה מדוע הוא אינו נכנס לפוליטיקה השיב דיסקין כי אחרי 38 שנים של שירות הוא נהנה ונזקק לפסק זמן לנשמה: "בחרתי להקים חברה מאפס. הבנתם מהחזון שלי שאני לא אצטרף למפלגות שאני לא מאמין בהן וכיום יש כאלו לצערי. אני לא מאמין במפלגות של רמטכ"לים".

דיסקין ציין שהוא רוצה לראות מפלגה שנותנת "הסדרה פנימית בינינו לבין עצמנו עם כל אזרחי המדינה ועם תפוצות העולם, הסדרה עם מי שחי איתנו במדינה על בסיס שוויון אזרחי מלא ללא כחל וסרק והסדרה אזורית שכוללת את פתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני. הסדרה כלל אזורית שממנה נגיע גם להסדרה עם הפלסטינים". עוד הוסיף דיסקין כי הן ישראל והן הפלסטינים נושאים באחריות לכך שלא הצליחו להגיע להסדר. על חוק הלאום אמר ראש השב"כ לשעבר כי "אם לא נשמר את הרוב המוסרי של כולנו, שום חוק לא יעשה את זה". 

הפופולריים