בית המשפט העליון פסל את מועמדותו של מיכאל בן ארי לכנסת

העליון פסל את מועמדותו של מיכאל בן ארי לכנסת
ברוב של שמונה שופטים נגד אחד הוחלט שלא לאשר את מועמדותו של נציג עוצמה יהודית. שאר המועמדים שנפסלו בוועדה, בהם עופר כסיף - יוכלו להתמודד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בית המשפט העליון קבע היום (ראשון) כי מיכאל בן ארי, אחד מראשי עוצמה יהודית, לא יוכל להתמודד בבחירות לכנסת. ההחלטה התקבלה ברוב של שמונה שופטים נגד אחד. שאר המועמדים שנפסלו בוועדת הבחירות המרכזית, וביניהם עופר כסיף ומפלגת רע"מ-בל"ד, יוכלו להתמודד בבחירות. 


עורך הדין יצחק בם, שייצג את בן ארי בדיון, מסר בתגובה לפסילתו: "אכן יש להצטער על כך שמי שנתנו לעזמי בשארה וחנין זועבי לפני ואחרי המרמרה את כרטיס הכניסה לכנסת - פסלו את בן ארי. זוהי פגיעה בהליך הדמוקרטי ואני מקווה שהכנסת הבאה תרסן את כוחו של בית המשפט העליון לפגוע בהליך הדמוקרטי, ותאפשר בסופו של דבר לבוחרים ולא לשופטים להחליט".

גם באיחוד מפלגות הימין בראשות הרב רפי פרץ, שבו חברה עוצמה יהודית, תקפו בחריפות את פסיקת בית המשפט העליון וכינו אותה "בושה וחרפה". "אנחנו נעצור את ההשתוללות האקטיביסטית של הבג"ץ", נמסר בהודעה. "זהו תיאטרון האבסורד בהתגלמותו, ותוצאה ידועה מראש של שופטים שטבעי יותר שיישבו בבית הדין של מרצ. עופר כסיף, טיבי וזועבי תומכי הטרור בפנים, אך בן ארי, יהודי ציוני שבניו משרתים בצה"ל, בחוץ. זהו ניתוק מוחלט מהעם".

עוד לפני שבית המשפט העליון קיבל את החלטתו, פורסם בכאן חדשות כי בעוצמה יהודית דרשו תפקיד שר לברוך מרזל. לטענת אנשי עוצמה יהודית, כבר נעשו בעניין פניות ולדבריהם, באיחוד הלאומי ובבית היהודי לא פסלו זאת. הדרישה הזאת מצטרפת לדרישה נוספת - לקדם את איתמר בן גביר למקום החמישי של איחוד מפלגות הימין, במקומו של בן ארי, אם ייפסל. אם הדרישה של עוצמה יהודית תתקבל, הדבר ידרוש את התפטרותן של עידית סלמן ואורית סטרוק. בן גביר ממוקם כרגע במקום השמיני ברשימה של איחוד מפלגות הימין ובן ארי ממוקם במקום החמישי.

הפופולריים