ועדת הבחירות המרכזית: היזהרו מגניבת זהויות

ועדת הבחירות המרכזית: היזהרו מגניבת זהויות
בתקופה האחרונה הגיעו לוועדה פניות מאנשים שקיבלו שיחות טלפון שבהן אנשים שהזדהו כנציגי הוועדה ניסו לדלות את פרטי הזהות. אחת הפונות כתבה: "אנשים צריכים לדעת להיזהר, לא למסור לאף אחד פרטים אישיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפיות פריימריז בליכוד
צילום:

"התקשרו אלי, הזדהו כנציגי ועדת הבחירות, הודיעו על שינוי מיקום הקלפי וביקשו מספר תעודת זהות" – בוועדת הבחירות המרכזית ביקשו להזהיר את הציבור מפני גניבת זהויות. בוועדה הבהירו כי אין למסור בשום פנים ואופן כל פרט מזהה לאף גורם המציג את עצמו כעובד הוועדה.

לאחרונה הגיעו לוועדה פניות מהציבור על הודעת ווטסאפ שמופצת מזה מספר ימים, שלפיה אלמונים מתחזים לעובדי ועדת הבחירות המרכזית וטוענים כי מיקום הקלפי בו אמור מקבל ההודעה להצביע השתנה, ולצורך אימות הפרטים הם דורשים לקבל את הפרטים האישיים, כולל מספר תעודת זהות.

בהודעה לוועדה כתבה אחת הפונות: "על הקו הייתה אישה שהזדהתה כנציגה מוועדת הבחירות המרכזית שרוצה לעדכן אותי שיש השנה שינוי בקלפי הקבועה, היות ומחליפים את מיקום הקלפי. בשביל האמינות היא אמרה את השם שלי ושאלה אם זה אני ואז ביקשה בשביל אימות את מספר תעודת הזהות שלי". עוד היא סיפרה כי "כמובן שמיד שאלתי אותה איפה הם יושבים. היא ענתה בראשון לציון, שאלתי לשמה אך היא סירבה לענות. ביקשתי ממנה גם את מספר הזהות שלה, כמובן שקיבלתי באותו רגע ניתוק. היא הבינה שעלו עליה. אנשים צריכים לדעת להיזהר, לא למסור לאף אחד פרטים אישיים".

בוועדה הדגישו כי הם לא יוצרים כל קשר ישיר עם הציבור – לא באמצעות טלפון, לא באמצעות הודעות SMS, לא באמצעות הודעות ווטסאפ ולא באמצעות משלוח דואר אלקטרוני כלשהו.

כל ההודעות והמודעות מטעם ועדת הבחירות המרכזית בנושאים הקשורים לבחירות לכנסת ה-21 הן מזוהות ומפורסמות אך ורק באמצעות כלי התקשורת: עיתונות ארצית, רדיו וטלוויזיה, באתר הוועדה ובדף הפייסבוק הרשמי של הוועדה.

הפופולריים