הנושא הבוער של הבחירות: לגליזציה של סמים קלים

הנושא הבוער של הבחירות: לגליזציה של סמים קלים
גיל קופטש, לשעבר יו"ר עלה ירוק, התייחס בתוכנית "ערב ערב" לעליה של מפלגת זהות בסקרים: "סוג של גזענות וזכויות אדם ביחד - קשה לי להכיל את זה". יו"ר עלה ירוק, אורן ליבוביץ', העריך בתוכנית "קלמן וסג"ל" כי עד יום הבחירות רוב המפלגות יתמכו בלגליזציה של קנאביס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קנאביס
צילום: קובי גדעון/ לע"מ

גיל קופטש, לשעבר יו"ר תנועת עלה ירוק, התייחס היום (שלישי) לסיכוי שתהיה לגליזציה של סמים קלים בישראל. "זה שכל מפלגה שנייה היום תומכת בלגליזציה - זה עושה לעניין הזה רק טוב. אנחנו רוצים שזה יקודם הלכה למעשה, לא משנה אם עלה ירוק תהיה בכנסת", אמר בריאיון לתוכנית "ערב ערב" עם דב גיל-הר בכאן 11. 

כשנשאל על מפלגת זהות בראשות משה פייגלין, ענה: "אישית, קשה לי מאוד עם הדבר הזה. פייגלין הציע לי לפני שנתיים מקום ברשימתו וסירבתי. קשה לי להכיל את זה שזה סוג של גזענות וזכויות אדם ביחד - אני לא יכול להכיל את המורכבות הזאת. אם מישהו מתעניין בלגליזציה, יש מספיק מפלגות שתומכות בזה".

קופטש התייחס גם לגל המעצרים בפרשת הטלגראס, והעריך כי הרשת תקום מחדש בתוך שבועיים-שלושה. "כל עוד יש ביקוש ויש היצע - שום דבר לא יעצור את זה. יקימו מערכת חדשה, זה עניין של זמן. אני לא בעד סחר לא חוקי וסמים קשים, אבל צריך להבין שכל עוד לא תהיה לגליזציה מלאה - יהיה סחר לא חוקי", אמר.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

אורן ליבוביץ', יו"ר עלה ירוק, התייחס גם הוא לנושא בריאיון לתוכנית קלמן וסג"ל בכאן 11, והבהיר כי הוחלט לא להתמודד בבחירות דווקא כדי שהמצביעים הפוטנציאלים של המפלגה יוכלו לקדם את הנושא. "לא חלפו 24 שעות - ומפלגת העבודה הוסיפה את הלגליזציה למצע. אחרי כמה ימים גם גשר, עכשיו כולנו, ראש הממשלה בוחן את זה. עד יום הבחירות - למעט המפלגות הערביות ואיחוד מפלגות הימין - כל המפלגות יתמכו בלגליזציה של קנאביס", טען ליבוביץ'.

בסקר כאן חדשות עבור התוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב שפורסם בשבוע שעבר, הפתיעה זהות, ועברה לראשונה את אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים. עוד לפי הסקר, גוש הימין גדל ל-61 מנדטים ויכול להגיע לגוש חוסם.

הפופולריים